Для лікування опіків та поранень: на базі Львівської політехніки запрацював центр виробництва медичних засобів для військових потреб
Тут виготовляють гідрогелеві пов’язки, які відправляють у прифронтові та фронтові шпиталі, військові частини.
На базі Національного університету «Львівська політехніка» відкрили сучасну лабораторію, в якій виготовляють медичні засоби, призначені для лікування поранень та опіків. Йдеться про гідрогелеві пов’язки.
Інноваційність цих пов’язок полягає в тому, що вони біодеградабельні, тобто здатні самостійно розкладатися після використання, та виготовлені з природних матеріалів, що дозволяє уникнути будь-яких подразнень на тілі людини. Технологію виробництва розробили науковці вищого навчального закладу, які уже її запатентували.
«Центр випробувань нових технологій виробництва засобів медичного призначення» торік з обласного бюджету отримав співфінансування на суму 700 тисяч гривень в межах Програми сприяння інноваційному та науково-технологічному розвитку у Львівській області. Ці кошти скерували на удосконалення технологічної лінії, закупівлю обладнання, а також процес сертифікації готової продукції. Стіни центру прикрашають роздруківки зі схвальними відгуками військових, які мали змогу на собі відчути усі переваги розроблених на Львівщині пов’язок, що не може не тішити. Дякую керівництву Львівської політехніки, спонсорам, департаменту економічної політики, завдяки яким сьогодні процес виробництва став можливим та масштабувався у кілька разів, дякую науковцям та студентам», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
До слова, отримати сертифікацію на виготовлену продукцію центр має упродовж кількох тижнів.
До реконструкції приміщень центру виробництво медичних пов’язок відбувалося у різних аудиторіях навчального закладу, що уповільнювало роботу та зменшувало продуктивність. Зараз же, при сучасному обладнанні науковці центру можуть виготовляти кілька тисяч невеликих пов’язок за день. До цієї роботи долучаються студенти.
Від початку повномасштабної війни до прифронтових лікарень та медичних частин відправили понад 230 тисяч гідрогелевих пов’язок. Фахівці центру отримують багато схвальних відгуків від військових. Усі пов’язки є абсолютно безкоштовними для потреб військових. Сировиною ж забезпечують благодійники та спонсори.
«Ми маємо потужний потенціал для того, аби створювати дуже багато крутих речей в Україні. Принагідно ще раз закликаю: купуйте українське, вірте в себе, вірте у те, що ви робите, і в перемогу нашої держави!», – додав Максим Козицький.
До уваги військових медиків: аби отримати партію пов’язок, необхідно скерувати запит до центру. Розташований він на базі Інституту хімії та хімічних технологій Національного університету «Львівська політехніка», що на площі Святого Юра, 3/4.
Читайте також: На Львівщині ветерани війни можуть отримати грант 250 тисяч на підтримку підприємницької діяльності