Найпопулярніші туристичні локації мандрівників Львівщиною у квітні та куди туристів запрошують цього місяця: дайджест туристичних новин

Фото Пресслужба Львівської ОДА (354)
Мандрівників запрошують відвідати Бойківський край, зокрема, один з найцікавіших маршрут, якому понад тисяча років – «Верхами вододільного хребта».
У департаменті спорту, молоді та туризму підсумували, які локації були найпопулярнішими серед мандрівників на Львівщині та розповіли про це на брифінгу у Львівській обласній військовій адміністрації.
За відвідуваністю у березні лідирував заповідник «Тустань», його відвідали 8 975 туристів, у квітні – 8 306.
Натомість найпопулярнішими у квітні були такі місця: Музей «Дрогобиччина» – 12 817 відвідувачів, НПП «Сколівські Бескиди» – 10 700, ведмежий притулок «Домажир» – 1 412. Серед найпопулярніших туристичних локацій на Львівщині також: Дрогобицька ратуша, яку відвідали 1 195 туристів, Музей «Сколівщина» – 1 131, Заповідник «Нагуєвичі» – 866, туристично-виховний центр «Гніздо Яструба» відвідали 783 туристи. Дрогобицька солеварня прийняла 773 відвідувачі, Яворівський НПП – 301, Аптека-музей Йогана Зега – 191 відвідувача.
«Наш департамент організовує проєкт для Захисників, Захисниць та членів їхніх сімей "Терапія мандрами", завдяки якому організовують дозвілля та емоційне розвантаження для воїнів, які перебувають на реабілітації чи ротації у нашому регіоні. У межах проєкту організовуємо різні активності, зокрема й походи в гори з кріслом "джульєтка", яка допомагає людям на кріслі колісному піднятись на вершини. Минулого року ми мали таке сходження на найвищу гору нашої області – Пікуй. Цьогоріч такі заходи теж можливі. Тож, якщо прагнете зреалізувати таку мандрівку – звертайтеся до нашого департаменту», – нагадує заступник директора департаменту спорту, молоді та туризму Львівської ОДА Тарас Лозинський.
Представниця Національного природного парку «Бойківщина» Ірина Шпаківська запросила мандрівників відвідати й ознайомитися з Бойківським краєм. У Львівському палаці мистецтв ще впродовж двох тижнів триватиме фотовиставка Анатолія Ковальського «Природня велич Бойківщини». На світлинах запрошують ознайомитися з тим, що можна побачити у природному парку, відвідавши його. Безпосередньо на локації є декілька краєзнавчих та туристичних стежок, а хороша погода сприяє мандрівкам.
«Одним з найцікавіших є дуже давній маршрут, якому понад тисяча років – "Верхами вододільного хребта". Він минулого року отримав друге життя, адже пройшла повна його реновація за фінансової допомоги Львівської ОДА. Можна уявити себе торговцем, який йде вододільним шляхом, який колись простягався від Балкан і до Київської Русі. А його частинка – є на території Національного природного парку "Бойківщина" та Боринської громади», – розповіла Ірина Шпаківська.
На брифінгу наголосили, що туристичний збір у квітні склав – 4,45 млн грн, а його загальна сума на Львівщині у 2025 році – 17,49 млн грн. Це на 3,3 млн грн більше за аналогічний період 2024 року. Найбільше туристичний збір сплачують Львівська, Трускавецька, Східницька, Моршинська та Сокільницька громади.
Завантаженість закладів гостинності у квітні: Львів – 48%, карпатський регіон – 35%, курортні території та санаторії – 35%.
Також в квітні відбулась низка подій у туристичній галузі:
- В місті Бреда відбулася друга міжрегіональна зустріч у межах проєкту Jewels Tour – Interreg Europe.
- Для представників територіальних громад провели практикум зі створення туристичних шляхів.
- Провели промотур слідами Антонича для представників туристичної галузі.
- У Львові відбувся 3-й Міжнародний форум індустрії гостинності.
- У Дрогобичі освятили оновлений Храм Святого Юра, який є світовою пам’яткою ЮНЕСКО та одним із туристичних магнітів Львівщини.
- У Львівській ОВА провели зустріч координаторів перед стартом проєкту «Терапія мандрами».
Якщо ви бажаєте оперативно отримувати новини та туристичний дайджест особисто на електронну пошту, заповніть цю гугл форму.
Читайте також: Старт сезону «Терапія мандрами»: Захисники України піднялись на гору Маківка