У березні туристичний збір склав понад 1,6 млн гривень: які громади сплачують найбільше та які туристичні локації на Львівщині найпопулярніші

Тарас Лозинський (1)
Лідирують заповідник «Тустань», національний природний парк «Сколівські Бескиди», музей «Дрогобиччина» та ведмежий притулок «Домажир».
Загальна сума туристичного збору за перші три місяці року склала 13 мільйонів гривень, що на 2,1 мільйона більше, ніж за аналогічний період 2024 року. Це свідчить про зростання туристичної активності в регіоні. Про це під час брифінгу у Львівській ОВА сьогодні, 9 квітня, повідомив заступник директора департаменту спорту, молоді та туризму Львівської ОДА Тарас Лозинський.
Він також розповів, що найбільші туристичні збори у 2025 році сплатили Львівська (7,3 млн грн), Трускавецька (1,9 млн грн), Східницька (1,4 млн грн), Сокільницька (333,2 тис. грн) та Славська (234,6 тис. грн) громади.
Туристичний збір у березні склав 1,6 млн грн. Лідерами за сплаченим збором стали Львівська громада, яка сплатила 827 тисяч гривень, Трускавецька – 290 тис. грн; Східницька – 265 тис. грн; Зимноводівська – 55 тис. грн та Сокільницька громада – 51 тис. грн.
Завантаженість закладів гостинності у березні була такою: Львів – 46%, карпатський регіон – 24%, курортні території та санаторії – 35%.
За відвідуваністю у березні лідирує заповідник «Тустань», його відвідали 8975 туристів, національний природний парк «Сколівські Бескиди» – 6900 осіб, музей «Дрогобиччина» – 2106, ведмежий притулок «Домажир» – 1457. Серед найпопулярніших туристичних локацій на Львівщині також: Дрогобицька ратуша, яку відвідали – 1402 туристи, Дрогобицьку солеварню – 1369, музей «Сколівщина» – 1159, етнокомплекс «У Дворі» – 580, Яворівський національний природний парк – 262, Аптеку-музей Йогана Зега – 250, туристично-виховний центр «Гніздо Яструба» відвідали 243 туристів.
Також в березні відбулася низка подій у туристичній галузі:
- Перш за все це весняне сходження на найвищу вершину України «Говерла 2025».
- Важлива подія для усіх сіл України: стартував прийом заявок на участі у конкурсі The Best Tourism Villages. Минулого року переможцем стало село Урич.
- Також У Львові пройшов форум у сфері гостинності – Hotel Insights by Hoteliero та форум для представників готельного бізнесу HOTEL FORUM UA.
Тарас Лозинський також підкреслив важливість розвитку місцевої туристичної інфраструктури та створення привабливих пропозицій для відвідувачів.
«Спостерігаємо зростання внутрішнього туризму: жителі центральних та східних областей України обирають Львівщину для ментального відновлення.
Львівська обласна військова адміністрація закликає представників туристичних об'єктів активно співпрацювати та надавати інформацію про кількість відвідувачів, популярні маршрути та локації. Ці дані допоможуть сформувати вподобання туристів та розуміння туристичних потоків. Для включення вашого об’єкта до цього переліку, будь ласка, звертайтеся до департаменту туризму Львівської ОДА», – зазначив заступник.
Керівниця відділу роботи з відвідувачами ведмежого притулку «Домажир» Тетяна Первій під час брифінгу розповіла, що минулого року притулок відвідали понад 25 тисяч гостей.
«Домажир» – унікальний реабілітаційний центр для порятунку бурих ведмедів. Наразі у притулку проживає 31 ведмідь, врятованих із місць неналежного утримання, таких як мисливські притравлювальні станції, готелі, ресторани, цирки та приватні звіринці.
Окрім того, що тут проживають врятовані тварини, «Домажир» – ще й великий освітній та відпочинковий простір.
«Особливу увагу ми приділяємо освітнім програмам для шкільних груп, інтегруючи дозвілля в навчальний процес через майстер-класи та квести. Наші відвідувачі можуть дізнатися історії про тварин у природному середовищі, а також навчитися правильній поведінці в лісі в рамках програми «Лісова школа».
Для сімейного відпочинку ми пропонуємо мотузковий парк, лаунж-зону та вегетаріанське кафе «Мед та Ягода». Серед новинок цьогорічного сезону найперше гастрономічна – ми перейшли на вегетаріанське меню. А також пропонуємо гостям новинки, такі як приготування крафтового чаю з трав, зібраних на Жовківщині, свічки з вощини та яворівську забавку», – розповідає Тетяна Первій.
Притулок працює з середи по суботу, з 09:00 до 18:00. Відвідування можливе лише у супроводі екскурсовода за обов’язковим попереднім записом за телефоном +38 067 509 3058.
«Для військовослужбовців та членів їхніх сімей діють пільгові умови, а також ми організовуємо соціальні дні для благодійних груп, які потребують відновлення.
Створюючи безбар'єрний простір, ми придбали спеціальний транспортний засіб, що робить наш екскурсійний маршрут доступним для кожного. Будемо раді бачити вас на екскурсіях, обіцяємо – буде цікаво», – наголошує Тетяна.
Читайте також: У травні відбудеться Львівський ярмарок смаку 2025: стартує відбір крафтових виробників