В «Охматдиті» допомогли 5-річному пацієнту, у якого виявили чотири серйозні патології

Фото Охматдит (2)
У хлопчика виявили гострий перфоративний апендицит, ускладнений перитонітом. А також грижі і рідкісну ваду розвитку кишківника.
Кашель, температура, біль у горлі й животі – так усе починалося для п’ятирічного Святослава. Хлопчик – з Золочівського району Львівської області. Спершу його лікували за місцем проживання, підозрюючи вірусну інфекцію. Дитина приймала антибіотики. Однак ставало тільки гірше. У критичний момент батьки викликали карету швидкої допомоги, яка доставила Святослава у лікарню «Охматдит».
У лікарні дитячі хірурги виявили гострий перфоративний апендицит, ускладнений перитонітом – у черевній порожнині вже сформувався абсцес. Це означає, що апендикс прорвався, а навколо нього утворилась заповнена гноєм порожнина, обмежена іншими органами.
Дитині терміново провели лапароскопічне втручання: видалили апендикс, провели санацію черевної порожнини, встановили дренажі. Святослав певний час провів у реанімації.
Але це ще не все. Під час операції лікарі випадково виявили рідкісну ваду розвитку – дивертикул Меккеля, або, як його ще називають, «другий апендикс». Такий виріст кишківника є лише у 4% людей і часто проявляється симптомами, подібними до апендициту. Важливо, що цей дивертикул має незвичайну будову – покритий тканинами, які більше властиві шлунку чи підшлунковій залозі, і може викликати ускладнення: кровотечі, запалення, перфорації.
Через наявність перитоніту, видалити дивертикул одразу було неможливо. Цю операцію довелось відкласти.
Також у хлопчика виявили пупкову грижу та грижу білої лінії живота – дефекти черевної стінки, які раніше вже спричиняли біль. Пупкову грижу прооперували під час першого втручання.
Чотири серйозні патології в одного малюка, який не міг чітко пояснити, що саме його турбує. Так часто буває у дітей 3-5 років: вони не завжди можуть сказати, що болить, коли біль посилився, або вказати конкретне місце. Тому не варто недооцінювати будь-які ознаки нездужання.
Через 3 місяці після першої операції Святослав приїхав на повторне втручання – видалення дивертикулу Меккеля. Лікарі провели операцію відеоасистовано через отвір грижі білої лінії живота, щоб не робити нових розрізів. Відновлення минуло легко – вже на 4-й день хлопчик поїхав додому.
Над його здоров’ям працювала команда фахівців: дитячі хірурги Олександр Колодій, Тетяна Катринець, інтерн-хірург Павло Жеребнов, анестезіологи Володимир Міщук та Марія Василенко.
«Я в шоці, що у лікарів є такий підхід до дитини, що син не боїться зовсім їздити на планові обстеження. Ми дуже задоволені лікарнею», – розповіла мама хлопчика.
Зараз у хірургічному відділенні лікарні перебуває ще п’ятеро дітей із перитонітом. У більшості – вік 3-5 років. І це чергове нагадування: не зволікайте з оглядом лікаря, якщо ваша дитина має підвищену температуру, млявість, біль у животі або зміни в самопочутті, навіть якщо на перший погляд це здається «просто застудою».
Адреса: м. Львів, вул. Лисенка, 31.
Контакти для запису на консультацію: (067) 760 00 31 або (032) 236 81 55.
Читайте також: У львівському «Охматдиті» маленьким пацієнтам шість днів надаватимуть допомогу лікарі з США