У квітні координаційні центри отримали понад пів тисячі звернень і надали понад 950 послуг

У квітні координаційні центри отримали понад пів тисячі звернень і надали понад 950 послуг
Понад половина запитів – на психологічну та психосоціальну підтримку.
З ініціативи начальника Львівської ОВА Максима Козицького Координаційний центр при Львівській ОВА та офіси центру працюють і безкоштовно надають допомогу людям у потребі у кожному районі Львівської області.
Серед основних звернень, що надійшли до координаційних центрів у квітні найбільшу частку становлять запити на психологічну та психосоціальну підтримку в громадах – 55%. Звернення щодо поселення та гуманітарної допомоги становлять 20%, така ж кількість стосується медичної допомоги та реабілітації. Лише 5% запитів пов’язані з юридичними консультаціями та правовими послугами.
Всього за минулий місяць координаційні центри отримали 570 звернень і надали 989 послуг.
У гуманітарному напрямку підтримку надавали – Самбірська РО Товариства «Червоного Хреста України», БФ «Карітас» Стрийської Єпархії, БО «Childfound Deutschland», яка надавала фінансові сертифікати новоприбулим до 5000 грн, Яворівське РО «Товариства Червоного Хреста України, БФ «Єзуїтська Служба у справах біженців», БО «ЯМаріуполь», ГО «Спільнота Святого Егідія», ГО «Птаха України», МФ Охорони здоров’я та навколишнього середовища «Регіон Карпат» NEEKA.
За підтримки БФ «Рокада» і координації ГО «Птаха України» безоплатно надавали соціальне таксі для маломобільних людей та людей з інвалідністю. БФ «Карітас» Стрийської Єпархії надають консультації кейс-менеджера. Допомогу МТП, зокрема, в санаторії «Немирів», потребуючі отримували за підтримки БФ «Рокада». Також за підтримки «Карітасу» у Львівському районі надає допомогу мобільна гінекологічна бригада.
Юридичну та психоедукаційну підтримку у вирішенні персональних звернень до юристів надавали: Офіс підтримки родин Захисників, БФ «Стабілізейшен Суппорт Сервісез», які зокрема провели семінар для фахівців соціальної сфери району з питань захисту прав ВПО та забезпечення їх соціальними пільгами та гарантіями, БФ «Право на Захист», ГО «Львівський центр медіації». Також у Яворівському районі фахівці Центрів зайнятості консультували ветеранів та членів їх сімей щодо написання грантів.
У Стрийському та Яворівському районах відбулись зустрічі РДА та БФ «Право на захист» з родинами загиблих, безвісти зниклих, полонених, де обговорили механізм подачі заяви про відшкодування до Міжнародного державного реєстру. Також правові питання допомагали вирішувати БФ «Норвезька рада у справах біженців в Україні», МФ Охорони здоров’я та навколишнього середовища «Регіон Карпат» NEEKA, організація «Безоплатна правова допомога».
Психологічну допомогу у координаційних центрах або на звернення громад продовжили надавати: БО «Мальтійська служба допомоги», БО «Людина в біді», менеджери координаційних центрів при районних адміністраціях, БФ «Рокада», кризовий менеджер БФ «Карітас», менеджери у координаційних центрах, фахівці БО «Мальтійська служба допомоги».
За підтримки БФ «HelpAge International в Україні» у Шептицькому та Яворівському районах надавали допомогу людям літнього віку через Центри громадського дозвілля для людей похилого віку.
Нещодавно відбулась масштабна зустріч з громадськими організаціями разом з департаментами Львівської ОДА, структурними підрозділами РДА, де були присутні 110 учасників.
Про подальші плани розповіла голова Координаційного центру підтримки цивільного населення Львівщини Галина Бордун.
За наступний тиждень оновлюються робочі групи КЦ при ОВА і РВА. Учасники працюватимуть у шести підгрупах. Усі напрацьовані рішення впроваджуватимуть через районні координаційні центри.
Так, серед пріоритетних завдань визначили такі напрями:
- потреби внутрішньо переміщених осіб;
- підтримка людей з інвалідністю та осіб літнього віку;
- допомога родинам Захисників, зниклих безвісти та загиблих;
- потреби ветеранів і ветеранських спільнот;
- забезпечення підтримки дітей та підлітків;
- вирішення проблем, пов’язаних із залежностями.
«Основний акцент робимо на громадські організації, які в робочих групах разом з громадами будуть розвивати напрямок картування послуг.
Дякуємо кожному партнеру, менеджеру координаційного центру та керівникам районних координаційних центрів. Разом можемо більше!», – зазначила керівниця.