У Львові стартував Конкурс інноваційних освітніх програм і дидактичного забезпечення

У Львові Стартував Конкурс Інноваційних Освітніх Програм І Дидактичного Забезпечення (4)
Заявки на участь приймаються відсьогодні та до 15 вересня.
Конкурс «Інноваційні програми і дидактичне забезпечення для осучаснення освітнього процесу» проводиться щорічно з 2021 року відповідно до Програми розвитку освіти Львівщини. Про те, у яких номінаціях буде проводитись Конкурс цього року, чому він важливий та як подати свої розробки розповів сьогодні на брифінгу у Львівській обласній адміністрації директор департаменту освіти і науки Олег Паска.
Також своїм досвідом поділилися переможниці тогорічного Конкурсу - педагоги КЗ ЛОР «Львівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут» Богдана Микита та Марія Дзевенко, авторки навчальної програми «Українська та зарубіжна література. 8 клас». Інтегрований курс у контексті допрофільної підготовки ліцею спеціалізованої освіти військового спрямування».
«Завдяки цьому Конкурсу, який було започатковано у 2021 році, ми отримали нові підручники з фізики для 7 та 8 класу, методичні розробки у сфері дошкілля та позашкілля, у сфері середньої освіти. Ми отримали посібник з курсу історії «Україна і світ», розробки з української мови, англійської мови та інших предметів. Це важливо тому, що будь-яка інновація полегшує процес навчання для наших дітей. Робить його цікавішим, яскравішим, а відтак вони краще засвоюють той чи інший предмет. Тому запрошую освітян до участі!» - наголосив Олег Паска.
Цьогоріч конкурс проводиться у таких номінаціях:
«Навчальні програми предметів (інтегрованих курсів) та курсів за вибором для забезпечення базової середньої освіти (5–9 роки навчання) в сучасній українській школі»
«Дидактичне забезпечення програм предметів (інтегрованих курсів) для 5–6 та 7–9 років навчання переможців і лауреатів обласного конкурсу “Інноваційні програми і дидактичне забезпечення для осучаснення освітнього процесу” в 2021–2024 роках».
«Навчальні програми для забезпечення профільної мовно-літературної, громадянської та історичної й мистецької середньої освіти (10–12 роки навчання)»
«Навчальні програми для забезпечення профільної математичної, природничої, інформаційної та технологічної середньої освіти (10–12 роки навчання)».
«Дидактичне забезпечення програм профільної освіти академічного спрямування (10–12 роки навчання) переможців і лауреатів обласного конкурсу «Інноваційні програми і дидактичне забезпечення для осучаснення освітнього процесу» в 2021–2024 роках».
«Проєкти впровадження у закладах освіти області навчальних програм переможців і лауреатів обласного конкурсу «Інноваційні програми і дидактичне забезпечення для осучаснення освітнього процесу» в 2021–2024 роках».
Заявки на участь приймаються відсьогодні та до 15 вересня. Нагородження переможців відбудеться 7 листопада, вони будуть відзначені грошовими преміями. Відповідні кошти передбачено Програмою розвитку освіти Львівщини.
Подати свої роботи можуть як окремі автори, які проживають на території Львівської області, так і авторські колективи, більшість у яких складають жителі Львівщини, наукові установи, заклади освіти та видавництва Львівської області. Заявку на участь можна надіслати на адресу Департаменту або електронною поштою.
З докладною інформацією та Положенням про конкурс можна ознайомитись на сайті департаменту освіти і науки.
«П’ять років проведення цього конкурсу підкреслюють його важливість для нашої освіти. Тому очікуємо проєктів не тільки від вчителів, але, як показує досвід попередніх років, й від студентів старших курсів», - підсумував Олег Паска.
Богдана Микита та Марія Дзевенко поділилися власним досвідом участі у тогорічному Конкурсі.
«Ідея розробки програми з’явилася до оголошення Конкурсу. Ми всі знаємо, що програми з української літератури є дещо перевантаженими. Частину з цих творів сучасні учні не сприймають. Тому у нас виникла думка змінити програму, інтегрувати українську літературу із зарубіжною, щоб показати, що українська література займає важливе місце у світовій літературі. І другим важливим аспектом став акцент на військово-патріотичне виховання», - розповіла Марія Дзевенко.
«Для кожного вчителя участь у такому Конкурсі є дуже важливою, адже він може розкрити свій творчий потенціал, водночас розвантаживши навчальну програму, як ми власне і зробили. Ми надаємо дитині достатньо часу, щоб відчути смак тексту. Наша програма вчить дитину не тікати від важких тем, а переживати ці важкі теми та комунікувати ближче з родиною, патріотично налаштувавшись полюбити свою землю. Зараз в ліцеї триває набір у 8 клас і ми будемо апробовувати нашу програму у навчальному процесі», – додала Богдана Микита.
Богдана Микита наголосила що такі конкурси є доброю мотивацією для кожного вчителя спробувати свої сили, розкрити талант у створенні програм.
Читайте також: У Жовкві провели регіональний молодіжний форум «Територія молоді»