На Львівщині обговорили розвиток соціальних та реабілітаційних послуг для сімей з дітьми з інвалідністю

Ілюстративне Фото
Йшлося про впровадження змін у діяльність Журавненського будинку підтриманого проживання.
Напередодні, 25 квітня, у Львові відбулось засідання обласної робочої групи з метою стратегічного планування щодо розвитку соціальних та реабілітаційних послуг для сімей з дітьми з інвалідністю.
У межах сесії йшлося про створення системного підходу до розвитку послуг для дітей з інвалідністю віком від 4 років. За мету учасники сесії також поставили синхронізацію послуг в області, базуючись на стратегії розвитку Центру медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям. Зокрема обговорили впровадження змін у діяльність Журавненського будинку підтриманого проживання.
«Просимо кожного замислитися над тим, які послуги ми можемо вже зараз надавати, щоб на основі цього сформувати якісну, життєздатну модель. Завдяки МБО «Партнерство “Кожній дитині”» та ЮНІСЕФ ми провели надзвичайно продуктивну стратегічну сесію щодо розвитку Центру медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям, і ми щиро віримо, що Журавненський заклад теж отримає успішну стратегію.
Наше завдання – створити не лише належні умови, а й таку якість послуг, яка стане орієнтиром для інших регіонів. Потрібно думати ширше: що ми можемо зробити, щоб до нас приїжджали не лише зі Львівщини, а й з інших областей», – наголосила заступниця начальника Львівської ОДА Христина Замула.
До теми: «Кожна дитина має зростати у родині»: на Львівщині розробляють системні заходи для деінституалізації
Працювали учасники у групах, зокрема, провели ситуаційний аналіз комплексної послуги для дітей з особливими потребами, сформували перелік медико-соціальних послуг, які потенційно може надавати заклад в Журавно. Обговорили цільову аудиторію, напрямки діяльності та перелік послуг, а також план дій у межах діяльності закладу до травня 2026 року.
«Ми говоримо саме про дітей старших трьох років, тому що для найменших послуги вже напрацьовані. Тепер наше завдання – синхронізувати розвиток соціальних і медичних послуг в області відповідно до національних стратегічних напрямків.
В умовах війни кількість дітей і родин, які потребують таких послуг, зросла. І наше спільне завдання – не просто реагувати, а напрацьовувати сталу систему, яка відповідає на реальні потреби людей. Це лише початок. Але саме такі кроки змінюють систему – і дитячі життя», – каже директорка МБО «Партнерство «Кожній дитині» Василина Дибайло.
Зазначимо, що у Львівській області розпочали реалізацію нового компонента проєкту ЮНІСЕФ «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату». У межах даного компоненту передбачили здійснення низки системних заходів для запобігання інституалізації дітей, скорочення тривалості їх перебування у закладах та реінтеграції в сімейне середовище.
Проєкт «Родина для кожної дитини» виконується спільно Дитячим фондом ЮНІСЕФ, МБО «Партнерство «Кожній дитині» на замовлення Міністерства соціальної політики України Міністерством охорони здоров’я, Координаційним центром із розвитку сімейного виховання та догляду дітей, Львівською обласною військовою адміністрацією за фінансової підтримки Уряду Швеції.