Львівська ОДА підтримає фінансово створення будинків підтриманого проживання у громадах: стартував прийом заявок

Фото умовне. Підтримане проживання
Прийом заявок триватиме до 19 травня включно.
Департамент соціального захисту населення Львівської ОДА розпочинає прийом пропозицій від територіальних громад області на створення відділень/будинків підтриманого проживання або стаціонарного догляду для осіб похилого віку та/або повнолітніх осіб з інвалідністю, які потребують стороннього догляду, побутового догляду на умовах співфінансування. Кошти на ці потреби передбачили в обласному бюджеті на 2025 рік.
«Ми запускаємо механізм, який дозволить громадам області створювати простори гідного і безпечного проживання для людей похилого віку та осіб з інвалідністю. Підтримане проживання – це не лише про дах над головою, це про турботу, повагу до людської гідності й створення умов для життя з максимальною самостійністю. Закликаємо громади долучатися до програми і подавати свої пропозиції, адже ці інвестиції – у людяність і майбутнє», – зазначив т.в.о. директора департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Микола Немчук.
Субвенцію можна спрямувати на:
- реконструкцію, капітальний, поточний ремонт наявних будівель/приміщень (у тому числі прилеглих територій), у яких суб’єкт, що надає соціальні послуги, надаватиме соціальні послуги підтриманого проживання або стаціонарного догляду для осіб похилого віку та/або повнолітніх осіб з інвалідністю;
- придбання матеріалів, обладнання та інвентарю, у тому числі довгострокового користування, для облаштування будівель/приміщень (у тому числі прилеглих територій), у яких суб’єкт, що надає соціальні послуги, надаватиме послуги підтриманого проживання або стаціонарного догляду для осіб похилого віку та/або повнолітніх осіб з інвалідністю.
Умовами надання субвенції є наявність:
- рішення органу місцевого самоврядування про створення відділення/будинку підтриманого проживання або стаціонарного догляду для осіб похилого віку та/або повнолітніх осіб з інвалідністю;
- приміщення, окремої будівлі, споруди або частини будівлі, прилеглих територій, що потребують реконструкції, капітального, поточного ремонту, або облаштування необхідним обладнанням, які є комунальною власністю територіальної громади і де суб’єкт надаватиме соціальні послуги підтриманого проживання або стаціонарного догляду для осіб похилого віку та/або повнолітніх осіб з інвалідністю;
- затверджених в установленому порядку документів, необхідних для виконання робіт з реконструкції, капітального, поточного ремонту приміщення (у тому числі прилеглих територій), у якому надавач соціальних послуг надаватиме соціальні послуги підтриманого проживання або стаціонарного догляду для осіб похилого віку та/або повнолітніх осіб з інвалідністю з урахуванням вимог Державного стандарту соціальної послуги підтриманого проживання осіб похилого віку та осіб з інвалідністю, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 07.06.2017 № 956, зареєстрованим Міністерством юстиції України від 30.06.2017 за № 806/30674 і Державного стандарту стаціонарного догляду за особами, які втратили здатність до самообслуговування чи не набули такої здатності, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 29.02.2016 № 198, зареєстрованим Міністерством юстиції України від 23.03.2016 № 432/28562;
- гарантійного листа органу місцевого самоврядування стосовно використання коштів субвенції (відкриття об’єкту) до кінця поточного бюджетного року та забезпечення подальшого функціонування об’єкта, а саме: забезпечення належного утримання об’єкта за рахунок коштів бюджету територіальної громади та/або інших джерел, не заборонених законодавством (з подальшим наданням підтвердження запланованих видатків бюджету територіальної громади на відповідний бюджетний період).
Крім документів, передбачених вище, суб’єкт подання пропозиції може подавати департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації інші документи (інформацію).
Читайте також: Гранти на розвиток ветеранського бізнесу: стартував конкурс «Варто діяти»
Додамо, що співфінансуванням вважається наявність власного внеску органу місцевого самоврядування та/або інших джерел, не заборонених законодавством, зокрема у вигляді:
- приміщення, окремої будівлі, споруди або частини будівлі, прилеглої території, у яких надаватимуться соціальні послуги підтриманого проживання або стаціонарного догляду для осіб похилого віку та/або повнолітніх осіб з інвалідністю;
- витрат на реконструкцію, капітальний, поточний ремонт приміщення/будівлі (у тому числі прилеглих територій), у якому надавач соціальних послуг надаватиме соціальні послуги підтриманого проживання або стаціонарного догляду для осіб похилого віку та/або повнолітніх осіб з інвалідністю;
- витрат на утримання будівлі/приміщення (прилеглої території), відділення/будинку підтриманого проживання, у тому числі на заробітну плату працівників.
Пропозиції щодо витрат, на які буде спрямовано субвенцію разом з відповідними документами, подаються органами місцевого самоврядування упродовж 22 календарних днів з дня оприлюднення відповідного повідомлення на офіційному сайті обласної державної адміністрації, а саме: з 28 квітня до 19 травня включно, щоденно з 9:00 до 18:00 год. (крім суботи та неділі), щоп’ятниці з 9:00 до 16:45 год. за адресою: м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10, каб. 411.
Пропозиції надаються у паперовому і електронному вигляді, з дотриманням вимог, зазначених у повідомленні про прийняття пропозицій та порядку отримання субвенції, для подальшого розгляду на засіданні комісії.
Контактна особа: Микола Немчук, т.в.о. директора департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації, тел: (032) 255-41-68.
Деталі – за покликанням.