Народний художник України Володимир Козюк представив виставку «Україна крізь віки» у Страсбурзі

Народний Художник України Володимир Козюк Представив Виставку «Україна Крізь Віки» У Страсбурзі (9)
Виставку відвідали Президент ПАРЄ Теодорос Русопулос, Постійний представник України при Раді Європи Борис Тарасюк, посли європейських держав, а також жителі та гості міста Страсбурга.
На полях весняної сесії Парламентської асамблеї Ради Європи у Страсбурзі відбулося урочисте відкриття виставки «Ukraine Through the Ages» – «Україна крізь віки».
На заході були присутні Президент ПАРЄ пан Теодорос Русопулос, Постійний представник України при Раді Європи пан Борис Тарасюк, посли європейських держав, українські й європейські парламентарі, а також жителі та гості міста Страсбурга.
Автором проєкту є Народний художник України Володимир Козюк, який разом зі своєю командою представив унікальну мистецьку ініціативу, покликану візуально розповісти історію України крізь віки. Керівником проєкту Юрієм Котиком, куратором Оксаною Старак-Повякель. Серед авторів – Євгенія Божко, Оля Тяжелова, Валерія Кузьменко та Ольга Козюк.
Цей проєкт – це культурний маніфест, символ нової доби українського мистецтва. Це – проєкт, що набуває значення ключового артефакту в мистецькому полі України воєнного часу. Це не просто творча ініціатива, а глибоке осмислення буття нації крізь мистецтво. Він народився у часи, коли культура, як ніколи, потребує голосу, здатного об’єднати. У складний для країни період мистецтво стає найміцнішою зброєю, а марка – символом пам’яті, гідності та єдності. Вона – духовний код української незламності.
Проєкт уже презентували у Національному музеї у Львові, а також Національному заповіднику «Софія Київська», у стінах Національного музею народної архітектури та побуту України, у Верховній Раді України, у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, а також у Вінницькому художньому музеї.
Це – один з найвагоміших культурних сигналів, які Україна надіслала за кордон за останні роки. Це не просто картини – це згусток пам’яті, енергії й боротьби. У ній поєднано архетипи, символи, глибини й сенси, які відкривають глядачеві Україну не тільки як територію страждання, а як територію культури та ідентичності.
Мистецтво – це голос нації. І, на жаль, сучасне українське мистецтво мало репрезентоване у світі.
«Експозиція – це художнє осмислення української історії та ідентичності через серію символічних жіночих образів, кожен з яких уособлює певний регіон України. Їх оточують культурні та археологічні артефакти, що створюють візуальну мандрівку крізь тисячоліття – від найдавніших часів до сучасності», – розповідає Володимир Козюк.
Цей проєкт – не лише мистецтво, а символ незламності, свободи, європейських прагнень українського народу. Він демонструє глибину культури й витривалість нації у часи повномасштабної війни.
Урочисте відкриття провели голова української делегації в ПАРЄ Марія Мезенцева та народний депутат України Ростислав Тістик, який зазначив:
«Ця експозиція – не лише про мистецтво. Це про спадкоємність, силу традицій і єдність українського народу у протистоянні злу. Це подорож у глибини української історії, культури й духу. Україна – не просто держава на політичній мапі світу. Це нація, яка крізь століття зберігає свою ідентичність, мову, традиції та європейське прагнення, попри численні спроби знищити її.
Сьогодні Україна знову платить високу ціну за свободу. Війна, яку розв'язала росія, – це не лише війна проти України, це виклик усьому демократичному світу!
Ми вдячні за підтримку, яку отримуємо від Ради Європи та від кожної демократичної країни. Ця виставка – ще один міст між Україною та Європою, ще один доказ нашої сили, нашої культури і нашої незламності».
Своїми емоціями поділився і Володимир Козюк:
«Для мене це велика честь – представляти Україну в ПАРЄ. У перші дні війни я приймав десятки біженців і переживав кожну долю. Моє мистецтво… наше мистецтво – це голос сотень митців, які приєдналися до мистецького руху "мистецтво через усвідомлення". Уже понад чотириста художників із 37 країн долучилися до нашої ініціативи. Це не просто картини – це крик душі, що доносить світу не лише біль, а й гідність, і незламність українців».
У виставці представили образи жінок із різних регіонів: татарка – Таврія, дівчина з кавказьким корінням – Схід, полька – Захід, подолянка – з молдавським акцентом. Через ці портрети відображено історію всієї України.
«Ми говоримо про історію скіфів, сарматів, трипільців, про грецько-римську спадщину, про Київську Русь і козацькі часи, про національно-визвольні змагання й сучасну війну.
Ми вдячні Європі за підтримку й прихисток мільйонів українців. Але ми маємо говорити більше – мовою культури, бо саме вона доносить правду до серця. Ми створили не просто мистецтво – ми створили правду. А правда… завжди світить. Дякую, що ви з нами. Дякую, що ви з Україною», – підкреслив Володимир Козюк.