Максим Козицький зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Ірландії в Україні Джонатаном Конлоном

Максим Козицький Зустрівся З Надзвичайним Та Повноважним Послом Ірландії В Україні Джонатаном Конлоном
Це перший офіційний візит Посла у Львівську область.
Сьогодні, 14 квітня, у Львівській ОВА відбулася зустріч керівництва області з Надзвичайним та Повноважним Послом Ірландії в Україні Джонатаном Конлоном та заступником голови дипломатичної місії Ірландії в Україні Гарретом О’Браєном. Це перший офіційний візит пана Конлона на Львівщину після початку його дипломатичної місії в Україні.
У ході зустрічі сторони обговорили питання двосторонньої співпраці, зокрема надання Ірландією гуманітарної допомоги Україні, підтримку територіальної цілісності й суверенітету нашої держави, а також питання розміщення і підтримки внутрішньо переміщених осіб та дітей з інституційних закладів у Львівській області.
«Ми відкрили наше посольство в Україні у 2021 році, тобто незадовго до повномасштабного вторгнення. Уже тоді у нас були дуже добрі контакти між країнами. Це має велике значення. Зараз багато українців проживають в Ірландії — ми прийняли близько 112 тисяч людей, вони вже адаптувались, і ми маємо надію, що по закінченню війни вони повернуться додому. Ірландія продовжує допомагати Україні. Нещодавно наш уряд ухвалив рішення виділити 100 мільйонів євро на нелетальну допомогу. Це лише перший етап нашої підтримки. Ці кошти плануємо спрямувати на придбання обладнання, яке виготовляють українські компанії для протиповітряного захисту.
Також ми надаємо фінансову допомогу на зміцнення системи цивільного захисту України, допомагаємо університетам, підтримуємо підприємства. Ми переконані, що допомога має бути не лише матеріальною, а й політичною, як це роблять і наші партнери по всьому світу», – зазначив Джонатан Конлон.
Начальник Львівської ОВА Максим Козицький висловив вдячність Уряду Ірландії за послідовну підтримку України. Зазначимо, що у вересні 2024 року Ірландія оголосила про надання пакета гуманітарної допомоги на суму 36 мільйонів євро, який спрямований, зокрема, на реінтеграцію депортованих дітей, протидію гендерно зумовленому насильству, підтримку материнства та відновлення житла для ВПО.
Окрему увагу сторони приділили питанню внутрішньо переміщених осіб, яких станом на 7 квітня 2025 року у Львівській області зареєстровано понад 200 тисяч. Із них 50 581 – діти, 9 531 – особи з інвалідністю, 30 890 – пенсіонери.
«Маємо ще один важливий напрям співпраці – ірландський фонд, який допомагає у трансформації дитячих інтернатів. У проєкті також бере участь професор, якого ми високо цінуємо. Ми дуже вдячні за підтримку, і просимо допомогти залучити інші установи та компанії.
Це не лише про гроші – це про підхід, знання, досвід. Під час війни понад 1000 дітей стали сиротами або їхні батьки втратили права. Ми маємо знайти їм родини та створити гідні умови життя. І щодня з лінії фронту прибувають нові діти – часто цілими інтернатами. Тому нам критично важливо впроваджувати правильні моделі реабілітації, соціалізації та підтримки. Ми готуємося на всіх рівнях, але ваша допомога і партнерство нам дуже потрібні», – зазначив Максим Козицький.
Крім того, наголосили на вже реалізованих гуманітарних проєктах, зокрема передачі карет швидкої допомоги та мікроавтобусів для дитячих закладів Львівщини за підтримки ірландських партнерів та благодійних організацій.
Також присутні обговорили поточний стан і перспективи економічної співпраці. На території Львівщини діє чотири підприємства з ірландськими інвестиціями. Зокрема, компанія «Kingspan» реалізує проєкт будівництва заводу будівельних матеріалів на суму 280 мільйонів євро. Очікується, що нове виробництво сприятиме створенню нових робочих місць і стане вагомим внеском у післявоєнне відновлення регіону.
«Ми також сподіваємося, що інші компанії інвестуватимуть у Львівщину. Хоч Ірландія – невелика країна, у нас багато малих і середніх підприємств, деякі з яких мають глобальний масштаб. Крім того, в Ірландії працює багато американських транснаціональних корпорацій, які можуть бути зацікавлені у співпраці з Україною», – додав Джонатан Конлон.
Обговорили і можливість відновлення роботи Львівського аеропорту. За словами Надзвичайного та Повноважного Посла Ірландії в Україні Джонатана Конлона, Ryanair навіть планує відновити більше маршрутів, ніж було до великої війни. Йдеться про 25 напрямків з України до міст Європи. Вони вже контактують з аеропортом.
«Це одне з ключових завдань. Ми розуміємо: якщо у ХІХ столітті без залізниці ти не мав перспектив, то в XXI столітті без аеропорту регіон не може розвиватися. І зараз нам дуже важливо забезпечити безпеку для відновлення польотів до Львова. Львів розташований всього за 60 км від кордону з ЄС – з одного боку, ти ще в Україні, а з іншого – вже у Європі. Це робить наш регіон надзвичайно перспективним», – розповів Максим Козицький.
Голова Львівської ОДА також запропонував співпрацю у медичній та науковій сферах.
«Ірландія є одним зі світових лідерів у розробці та виробництві натуральних біодобавок. Ми хотіли б встановити контакт між Інститутом біології клітини НАН України, Львівським медичним університетом та вашими закладами», – зауважив Максим Козицький.
За результатами зустрічі сторони підтвердили зацікавленість у подальшому розвитку співпраці в гуманітарній, соціальній, освітній та інвестиційній сферах.
Довідково:
Ірландія послідовно підтримує Україну з початку повномасштабного вторгнення росії. Загальний обсяг гуманітарної, стабілізаційної та нелетальної військової допомоги з боку Ірландії становить майже 380 млн євро. Ірландія також надала прихисток понад 100 тисячам українських біженців, що становить майже 2% її населення.
Читайте також: Максим Козицький зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Королівства Нідерландів в Україні Алле Дорхаутом: ключове