Максим Козицький зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Королівства Нідерландів в Україні Алле Дорхаутом: ключове

Фото Пресслужба Львівської ОДА (274)
Йшлося про співпрацю в медичній, освітній галузях, а також про євроінтеграцію.
Напередодні, 10 квітня, начальник Львівської ОВА Максим Козицький зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Королівства Нідерландів в Україні Алле Дорхаутом та Почесним консулом Королівства Нідерландів у Львові Андрієм Гринчуком.
«Нідерланди послідовно підтримують Україну, як у питаннях оборони, так і в гуманітарній та економічній сферах.
Ми дуже вдячні Нідерландам за всебічну підтримку України, зокрема за надання винищувачів F-16. Для нас це не лише військова допомога, але й символічний жест солідарності. В умовах постійних бомбардувань ця допомога є надзвичайно важливою, як і підготовка українських пілотів і військових. Ми також цінуємо підтримку Нідерландів на міжнародній арені. Зустріч міністра у Львові є знаковою подією для нашого регіону», – наголосив Максим Козицький.
За участю Надзвичайного та Повноважного Посла Королівства Нідерландів в Україні, Міністра закордонних справ Королівства Нідерландів та т.в.о. Міністра закордонних справ України у Львові відбудеться конференція в межах українсько-нідерландського діалогу з питань підтримки інтеграції України до ЄС.
«Я намагаюся зустрічатися з багатьма представниками, оскільки для нас важливо мати повну картину ситуації. Ми надаємо Україні необхідну підтримку і будемо продовжувати це робити. Нідерланди – це країна, яка цінує свободу, ми також пережили окупацію і знаємо, що означає жити в неволі. Нідерланди завжди боролися за рівноправ’я.
Ми вже надаємо допомогу проєкту Superhumans, інвестуємо в область і тому беремо участь у конференції», – додав Алле Дорхаут.
Нідерландські партнери також попросили Максима Козицького окреслити ключові виклики, які приймає область у звʼязку з війною.
Очільник Львівщини розповів, що зараз в області проживають понад 200 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Це ті, хто офіційно зареєструвався. Серед них 10 тисяч – люди з інвалідністю.
«Основні наші потреби полягають в наданні медичної допомоги та підтримці соціальних закладів, які наразі переповнені вдвічі. Вся соціальна сфера, включаючи центри підтриманого проживання, геріатричні та психоневрологічні заклади, функціонує за рахунок обласного бюджету.
Також ми б хотіли залучити вас до проєктів у сфері охорони здоров’я, що сприятиме співпраці між медичними установами наших країн», – додав Максим Козицький.
Окремо обговорили сферу профтехосвіти. Максим Козицький запропонував пану Послу налагодити співпрацю між нідерландськими виробниками агротехніки та навчально-практичними центрами Львівщини.
«У нашій області ми маємо значний дисбаланс між вищою та професійно-технічною освітою. Неможливо навчати сучасних професій на застарілому обладнанні. Тому прагнемо підвищити престижність профтехосвіти, зокрема шляхом створення та оновлення матеріально-технічної бази навчально-практичних центрів. Також для наших навчально-практичних центрів нас цікавить постачання сільськогосподарської техніки. Співпраця між вашими фахівцями та нашими студентами на сучасній техніці сприятиме підвищенню рівня професійної освіти та відкриє можливості для ваших компаній виходити на наш ринок», – запропонував Максим Козицький.
Алле Дорхаут відзначив, що в Нідерландах теж переважає вища освіта, проте більшість випускників вишів, коли шукаючи роботу, проходять короткострокові освітні курси чи закінчують заклади професійної освіти.
Крім того, Максим Козицький розповів, що для економічного розвитку регіону та його інтеграції в європейський транспортний простір, потрібно розвивати і покращувати логістичну галузь.
«Після блокади морських портів значну частину вантажопотоків перенаправили через Львівську область, що сприяло активному розвитку логістичної інфраструктури регіону. В області функціонує шість автомобільних та два залізничних пункти пропуску, які відіграють ключову роль у транскордонній співпраці та інтеграції в європейські транспортні коридори.
Одним зі стратегічних проєктів є будівництво євроколії, що дозволить з'єднати Львів із європейською залізничною мережею та покращити як пасажирські, так і вантажні перевезення між Україною та країнами ЄС, балтійськими країнами і виходом до Середземного та Адріатичного морів. Таким проєктом є і розширення авіаційної інфраструктури, зокрема добудова вантажного терміналу в міжнародному аеропорту «Львів» імені Данила Галицького.
Реалізація цих проєктів залежить від подальшої інтеграції України в Європейський Союз та адаптації інфраструктури до європейських стандартів», – зазначив Максим Козицький.
Обговорили також питання євроінтеграції.
«Якщо говорити про євроінтеграцію, то перш за все, постає питання децентралізації. Ця реформа в Україні спрямована на розмежування повноважень між представницькими та виконавчими органами влади на регіональному рівні, що відповідає європейським стандартам управління.
Прискорення реформи сприятиме підвищенню ефективності управління на місцях, забезпеченню більшої автономії регіонів та наближенню України до європейських стандартів місцевого самоврядування», – переконаний голова ОДА.
Заступниця голови Львівської ОДА Христина Замула наголосила, що в країнах ЄС децентралізація стала важливим чинником розвитку місцевого самоврядування та підвищення якості надання послуг. За її словами, співпраця з Нідерландами має потенціал значно покращити якість послуг у громадах завдяки як регіональному, так і локальному партнерству.
«Оскільки в межах децентралізації громади отримали широкі повноваження, локальне та регіональне партнерство сприятиме не лише прискоренню євроінтеграційних процесів, а й охоплюватиме всі ключові сфери життя. Наприклад, обміни між університетами та лікарнями – це важливий крок до підвищення якості медичних та освітніх послуг у громадах», – зазначила Христина Замула.
Читайте також: Максим Козицький зустрівся з Послом Японії Масаші Накаґоме