«Діалог влади та бізнесу»: якими програмами підтримки можуть скористатися аграрні підприємства Львівщини у 2025 році

Аграрії Львівщини
Фінансову допомогу надають як з державного, так і з обласного бюджету.
У Львівській ОВА відбулась чергова нарада в межах регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу». Цього разу зустріч стосувалася підтримки аграрного сектору Львівщини. Йшлося про додаткові фінансові ресурси, якими сільськогосподарські виробники можуть скористатися з державного та обласного бюджетів.
Агропромисловий комплекс Львівщини формує приблизно 20% ВВП області, виробляє понад 4,3% валової сільськогосподарської продукції України. В області здійснюють діяльність 1342 сільськогосподарських підприємств, в тому числі понад 1000 фермерських господарств.
«Держава пропонує чимало програм підтримки для сільськогосподарських виробників. Окрім цього, активно працює обласна комплексна програма. Тому нинішня зустріч це чудова нагода нагадати усім, що є хороші інструменти фінансової допомоги нашим аграріям в умовах війни», - наголосив директор департаменту економічної політики Вадим Табакера.
Отож, на національному рівні програми підтримки для сільськогосподарських виробників пропонують Міністерство економіки та Міністерство аграрної політики та продовольства України. До прикладу: гранти в межах програми «єРобота», програми часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання, бюджетна субсидія та дотація аграріям за обробіток сільськогосподарських земель та утримання сільськогосподарських тварин через Державний аграрний реєстр (ДАР). Детальна інформація про кожну із чинних на сьогодні і планових до запуску програм підтримки та сумою коштів, які максимально можна отримати - описана у презентації.
У 2025 році багато програм підтримки впроваджуватимуться через єдину електронну систему - Державний аграрний реєстр. Деякі державні програми доступні лише зареєстрованим аграріям. Також через ДАР працює фінансова підтримка по грантовій інвестиційній програмі від Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН – ФАО.
До теми: Відтепер отримати компенсацію за агротехніку можна лише за умови реєстрації в Державному реєстрі.
«Торік аграрії Львівської області активно користувались державними програмами підтримки та залучили з державного бюджету понад 183 мільйони гривень. Щодо обласного бюджету, то у нас діє Комплексна програма підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки. На цей рік безпосередньо для підтримки сільськогосподарських виробників передбачено 20 мільйонів гривень. На підтримку з обласного бюджету можуть претендувати мікро-, малі та середні суб'єкти підприємництва, рівень середньомісячної заробітної плати у яких за останній квартал становить не нижче 13 500 гривень та які не мають заборгованості по податках і зборах», - розповіла начальниця відділу розвитку сільських територій та організаційної роботи управління економічного аналізу, стратегічного планування та розвитку сільських територій департаменту агропромислового розвитку Тетяна Борушок.
Детальніше про усі напрями обласної програми читайте тут, а приклади написання заявок описані тут.
Окремо обговорили питання викупу земельних ділянок постійного користування та можливостей приватизації землі у воєнний час. Аграрним підприємствам також наголосили на тому, що Львівська ОВА оновила регіональні критерії для визначення підприємств критично важливими, зокрема уточнено і доповнено критерії, що стосуються підприємств, основним видом діяльності яких є виробництво сільськогосподарської продукції.
Важливо: Львівська ОВА оновила регіональні критерії для визначення критично важливих підприємств