У Клінічному центрі дитячої медицини оновили матеріально-технічну базу

У Клінічному Центрі Дитячої Медицини Оновили Матеріально Технічну Базу (25)
Це стало можливим завдяки благодійній допомозі від МБФ «Карітас України»за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.
Клініка дитячої нейрохірургії, хірургії епілепсії та нейрофізіології, а також Клініка дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку Західноукраїнського спеціалізованого центру отримали сучасне медичне обладнання. Це стало можливим завдяки сприянню МБФ «Карітас України» за фінансової підтримки Карітас Німеччини та підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини. Загальна вартість обладнання перевищує 35 мільйонів гривень.
«Співпраця між Caritas України та ЗУСЦ розпочалася після ракетного удару по Києву 8 липня 2023 року, коли російські війська завдали масованого обстрілу по місту. Один з найбільших постраждалих об'єктів був дитячий медичний заклад «Охматдит». Внаслідок цього обстрілу було серйозно пошкоджено інфраструктуру лікарні, що ускладнило можливості надання медичної допомоги дітям, які потребували термінового лікування. У той час наші партнери з Caritas Німеччини звернулися до нас з питанням, як ми можемо допомогти в цій ситуації. Того ж дня, після удару, ми вирішили, що потрібно підтримати не лише Київ, але й інші міста, які також постраждали. Ми дізнались, куди евакуювали дітей з Києва, і почали працювати над тим, щоб поліпшити умови їхнього лікування. Це стало важливим етапом нашої співпраці, і ми дуже раді, що змогли долучитися до такої важливої справи», – розповіла президентка Caritas в Україні Тетяна Ставнича.
Серед переданих медичних приладів:
- Ультразвукова система BK ACTIV – дозволяє проводити високоточну ультразвукову навігацію під час хірургічних втручань;
- Ультразвуковий хірургічний аспіратор CUSA Clarity – використовується для видалення пухлин або інших патологічних утворень у тканинах мозку за допомогою ультразвукових хвиль;
- Електрохірургічний апарат ARC 400 – забезпечує точне та ефективне проведення операцій, зокрема висічення тканин і зупинку кровотеч;
- Аспіратори хірургічні Basic rack – застосовуються для контролю крововтрати під час операцій;
- Стерилізаційне обладнання – низькотемпературний плазмовий стерилізатор BM-055L та паровий стерилізатор Vacuklav 24BL+, які забезпечують якісну стерилізацію інструментів;
- Система бурова для нейрохірургії (краніотом) – необхідна для виконання операцій на черепі, зокрема для відкриття черепної коробки;
- Медичні візки Insausti – призначені для транспортування інструментів та обладнання під час хірургічних втручань.
«Підтримка дитячих медичних закладів є одним із наших пріоритетів, адже йдеться про життя і здоров’я найменших українців. Оновлення обладнання у Західноукраїнському спеціалізованому центрі – це важливий крок у забезпеченні якісної, сучасної та безпечної хірургічної допомоги. Ми вдячні благодійникам та міжнародним партнерам за їхній внесок у розвиток медицини та турботу про наших дітей», – зауважив заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.
Окрім цього, Клініка дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку отримала систему аферезу, яка дозволяє проводити забір стовбурових клітин у найменших пацієнтів для подальшої трансплантації кісткового мозку.
«Щодня в операційних нашого Центру відбувається 1-2 високотехнологічні хірургічні втручання. Нейрохірургічні операції тривають у середньому 12-15 годин і часто є життєво необхідними. Завдяки отриманому обладнанню ми можемо застосовувати передові методики лікування складних патологій, зокрема пухлин головного і спинного мозку, епілепсії, комбінованих вроджених вад розвитку», – зазначив керівник Клініки дитячої нейрохірургії, дитячий нейрохірург Михайло Ловга.
За словами в.о. генерального директора Клінічного центру дитячої медицини Романа Кізими, впровадження новітніх технологій підвищує рівень надання медичної допомоги дітям: «Це обладнання – не просто техніка, а шанс на життя для кожної дитини, яка потребує високотехнологічного лікування. Завдяки підтримці благодійників ми можемо рятувати більше маленьких пацієнтів та забезпечувати їм найкращі умови для одужання».
З початку року на новому обладнанні вже проведено понад 50 оперативних втручань. Впровадження передових технологій дозволяє значно покращити результати лікування, мінімізувати ризики ускладнень та забезпечити дітям якісну медичну допомогу європейського рівня.
Читайте також: Робоча група з психічного здоров’я при Львівській ОВА напрацьовує план заходів задля превенції узалежнення