Жінки та дівчата у науці: у Львові відбулася професорська кава щодо діяльності науковиць
![Жінки Та Дівчата У Науці У Львові Відбулася Професорська Кава Щодо Діяльності Науковиць (5)](https://media.loda.gov.ua/media/u51hpeee/zhinky-ta-divchata-u-nautsi-u-lvovi-vidbulasya-profesorska-kava-shchodo-diyalnosti-naukovyts-5.webp)
Жінки Та Дівчата У Науці У Львові Відбулася Професорська Кава Щодо Діяльності Науковиць (5)
В Україні жінок у науці 46 %. Наша держава - на 12 місці за кількістю жінок-вчених у рейтингу серед 41 країни світу.
Щорічно 11 лютого у світі – Міжнародний день жінок і дівчат у науці. Із цієї нагоди у Львівському державному університеті внутрішніх справ відбулася професорська кава «Відверто про жінок і дівчат у науці», в якому взяли участь наукові, науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти.
До заходу онлайн приєдналися представники МАН України, Дніпровського державного університету внутрішніх справ та Одеського державного університету внутрішніх справ.
Також в обговоренні взяла участь заступниця начальника Львівської ОВА Христина Замула.
Зокрема, йшлося про особисте та професійне зростання, кар’єрний шлях у науковій сфері, життєву мотивацію, ресурси та натхнення у кризові часи, гендерні стереотипи та виклики сьогодення.
«Століттями для жінок доступ до управлінської роботи, науки та інших важливих галузей життя суспільства був заборонений. Та той час, коли це змінилося, започаткував історичний переворот, і сьогодні жінки на рівні із чоловіками досягають успіхів як політикині, науковиці, медикині - немає такої сфери, де б жінка не змогла реалізувати свої прагнення та здібності.
Попри воєнний час в Україні, жінки-вчені продовжують свою роботу, готують молоді покоління майбутніх професорів і прославляють Україну в інших державах. Нових звершень Вам і невичерпних сил та ідей!
Низький уклін тим жінкам та дівчатам, які залишили науку, так і не втіливши свої мрії, задля захисту України на фронті. Завдяки Вам ми можемо продовжувати свою працю у тилу. Зокрема - розвивати українську науку. Вічна памʼять тим, хто назавжди залишився на полі бою!
Кожна із українських науковиць - гордість країни та надія на подальше процвітання нашої держави!», – зазначила Христина Замула.
Згідно із даними ЮНЕСКО, жінок і дівчата, як і раніше, у науковому середовищі значно менше, ніж чоловіків: здебільшого лише 30% науковців в усьому світі – жінки. Дослідження свідчать, що жінки в галузях STEM (наука, технології, інженерія та математика) публікують менше матеріалів, отримують меншу оплату за свої дослідження і не досягають у своїй кар’єрі більшого прогресу, ніж чоловіки.
Очевидно - є над чим працювати!
В Україні жінок у науці 46 %. Наша держава - на 12 місці за кількістю жінок-вчених у рейтингу серед 41 країни світу.
Українки успішно працюють у різних галузях наук.
Найбільше науковиць у галузі суспільних (65,8 %), медичних (65,2 %), гуманітарних (60,3 %) наук; у технічних науках – 34,1 %.
Читайте також: Для того, щоб розуміти сучасне, треба знати минуле: у ЛОВА представили посібник з історії для 5 класу