Мінветеранів запрошує фахівців та заклади до програми психологічної допомоги ветеранам
![Мінветеранів Запрошує Фахівців Та Заклади До Програми Психологічної Допомоги Ветеранам (2)](https://media.loda.gov.ua/media/eubfa3oi/minveteraniv-zaproshuye-fahivtsiv-ta-zaklady-do-programy-psyhologichnoyi-dopomogy-veteranam-2.webp)
Мінветеранів Запрошує Фахівців Та Заклади До Програми Психологічної Допомоги Ветеранам (2)
Держава відшкодовуватиме вартість послуг. Розмір компенсації збільшили у три і більше разів відповідно до досвіду роботи, спеціалізації, сертифікації, наукових ступенів.
Міністерство у справах ветеранів України запрошує спеціалізовані заклади та фахівців долучитися до програми надання безоплатної психологічної допомоги ветеранам, їхнім родинам та сім’ям загиблих Захисників і Захисниць.
Програма передбачає трирівневу систему допомоги, яка охоплює соціально-психологічну підтримку, спеціалізовану психологічну допомогу та комплексну медико-психологічну реабілітацію.
Мінветеранів відшкодовуватиме вартість наданих послуг спеціалізованим закладам різних форм власності та фізичним особам-підприємцям.
Відтепер розмір відшкодування збільшили у три і більше разів – в залежності від досвіду роботи, спеціалізації та сертифікації, наукових ступенів та звань фахівців тощо.
«Долучення до цієї програми – це не лише можливість стабільного професійного розвитку, а й реальний внесок у підтримку тих, хто боронив Україну. Держава забезпечує гарантовану оплату послуг, офіційне співробітництво на прозорих умовах, довгострокову перспективу роботи та постійну професійну підтримку для фахівців. Важливо розуміти, що ця ініціатива дає змогу не лише підвищувати власну кваліфікацію, а й допомагати ветеранам долати труднощі, адаптуватися до мирного життя та інтегруватися у суспільство. Це той випадок, коли професійна діяльність поєднується з суспільно важливою місією», – зазначив керівник апарату Львівської ОДА Тарас Грень.
Хто може стати надавачем послуг?
Другий рівень (психологічна допомога):
- юридичні особи незалежно від форми власності;
- фізичні особи-підприємці, які мають відповідну кваліфікацію та фахівців у трудових відносинах;
- ФОП із необхідною освітою та досвідом роботи.
Третій рівень (комплексна медико-психологічна допомога):
- юридичні особи з ліцензією на медичну практику та спеціалізованими підрозділами (центрами реабілітації, відділеннями психотерапії тощо);
- ФОП із ліцензією на медичну практику та спеціалізованими структурами.
Основні вимоги до фахівців:
- вища освіта за напрямами «Психологія», «Медична психологія» або «Медицина» (психотерапія, психіатрія тощо);
- досвід практичної роботи від 1 року у сфері охорони здоров’я або 2 роки за фахом;
- проходження професійного навчання чи атестації за останні 2 роки;
- для психотерапії ПТСР та інших розладів – додаткова сертифікація за міжнародно визнаними методами для роботи з ПТСР (CBT, EMDR, IFS тощо);
- обов’язкова супервізія та інтервізія.
Щоб стати надавачем послуг та отримувати відшкодування від Мінветеранів, потрібно подати заяву.
- Підготувати документи (сертифікати, документи про освіту, підтвердження досвіду роботи, у разі медичної практики – ліцензія).
- Подати заяву на реєстрацію на psy_registry@mva.gov.ua.
- Підписати договір із Мінветеранів.
- Розпочати надання послуг та вести необхідну документацію.
Послуги можна надавати стаціонарно, амбулаторно або дистанційно.
Бути надавачем психологічних послуг для ветеранів війни – це не лише фінансова вигода, а й можливість розвитку, стабільної зайнятості та участі у відбудові суспільства. Це важливий внесок у підтримку тих, хто захищає Україну.
Детальна інформація — за телефоном 063 230 23 25.
Всі вимоги до надавачів послуг визначені у пп. 22-28 Постанови КМУ №1338 від 22.11.2022 (в редакції Постанови КМУ №1270 від 04.12.2023).
*Долучитися до програми можуть усі юридичні особи, крім тих, які вже працюють за договором із НСЗУ.
Також інформацію можна знайти за посиланням: Мінветеранів.
Читайте також: У Львівській ОДА відбувся триденний тренінг для волонтерів і волонтерок Львівщини «Грантрайтинг та системний фандрейзинг»