У Львівській ОДА відбувся триденний тренінг для волонтерів і волонтерок Львівщини «Грантрайтинг та системний фандрейзинг»
Волонтери Львівщини вдосконалили навички підготовки проєктів, опанували десятки інструментів фандрейзингу та дізналися, як успішно залучати фінансування від донорів.
У Львівській ОДА відбувся триденний тренінг для волонтерів і волонтерок Львівщини «Грантрайтинг та системний фандрейзинг». Навчання організував відділ розвитку та промоцій апарату Львівської ОДА за методологічно-експертної та фінансової підтримки проєкту Ради Європи «Зміцнення стійкості демократичних процесів через громадську участь під час війни та в післявоєнний період».
Волонтери та волонтерки Львівщини мали змогу удосконалити навички підготовки проєктів, опанувати щонайменше 25-30 інструментів залучення коштів, дізнатися основні критерії прийняття позитивних рішень щодо фінансування проєктів донорами та програмами міжнародної технічної допомоги, навчитися складати фандрейзинговий план для забезпечення фінансової життєздатності організації/проєкту.
Тренером навчання став Руслан Краплич, що понад 20 років є експертом та тренером з фандрейзингу та розвитку неприбуткових організацій. Навчання учасників проводили в інтерактивній формі за методикою Фундації імені князів-благодійників Острозьких. Також волонтери мали змогу у груповій формі обговорювати, виконувати та представляти свої проєкти задля спільного аналізу виконаних завдань з іншими учасниками.
Наприкінці тренінгу слухачі поділилися, що навчання були професійними, а самі надалі підтримуватимуть зв’язок між собою задля покращення волонтерської роботи.
«Цей тренінг є важливим етапом для розвитку волонтерської діяльності на Львівщині, і ми впевнені, що отримані знання допоможуть зробити нашу спільну роботу для досягнення перемоги України ще більш ефективною», – зазначив керівник апарату Львівської ОДА Тарас Грень.
Зауважимо, що кожен учасник після закінчення тренінгу має змогу розробити фандрейзингову стратегію з чітким планом конкретних етапів та термінами їх виконання за підтримки тренера-консультанта проєкту Ради Європи з громадської участі.
«Відділ розвитку та промоцій апарату Львівської ОДА впродовж року активно співпрацює з офісом Ради Європи України задля реалізації проєктів, як з питань розвитку ветеранської політики, так і сфери державної служби. Саме навчання для волонтерів, про проведення якого ми офіційним листом звернулися до Офісу Ради Європи в Україні, було пілотним проектом. Але, як показали результати та відгуки учасників, – ці знання зараз дуже потрібні. Адже отримати за три дні близько 30 інструментів фандрайзингу в час війни, коли волонтери щодня шукають способи допомогти Захисникам та Захисницям, – дуже цінно. Маємо надію на продовження цього проєкту і залучення більшої кількості учасників Львівщини», – підсумувала начальниця відділу розвитку та промоцій апарату Львівської ОДА Оксана Цісінська.
Читайте також: У Львові стартували IT-курси для ветеранів за напрямом Full-Stack Developer