На Львівщині у 2024 році приватизація державного майна принесла до бюджету 339 млн гривень
![Держмайно](https://media.loda.gov.ua/media/xmil03yy/derzhmayno.jpg)
Держмайно
У 2025 році робоча група запланувала проведення перевірок не менше 15 балансоутримувачів державного майна.
Сьогодні, 6 лютого, під час брифінгу т.в.о директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Галина Широчук та начальник Регіонального відділення ФДМУ по Львівській, Закарпатській та Волинській областях Микола Іщук розповіли про підсумки приватизації майна у 2024 році та плани на 2025 рік, а також про результати роботи комісії з питань ефективності використання державних активів.
Протягом 2024 року ФДМУ по Львівській, Закарпатській та Волинській областях оголосило 130 аукціонів, з яких 65 відбулося на Львівщині та, відповідно, за їх підсумками укладено 28 договір купівлі-продажу.
Серед найбільш успішних приватизаційних аукціонів на Львівщині:
- Нежитлова будівля у Львові, просп. Шевченка, 9: 9 учасників, стартова ціна – 11,8 млн грн, ціна продажу – 85 млн грн.
- ЄМК «Львівський державний інститут з проектування нафтопереробних і нафтохімічних підприємств» (вул. Золота, 8): 7 учасників, стартова ціна – 294,3 тис. грн, ціна продажу – 70,1 млн грн.
- ЄМК ДП «Львівський науково-дослідний і проектний інститут «ЛьвівбудмНДІпроект» (вул. Тернопільська, 10): 4 учасники, стартова ціна – 23,7 млн грн, ціна продажу – 60,1 млн грн.
- ЄМК ДП «Проектно-конструкторське технологічне бюро» (вул. Данилишина, 4): 18 учасників, стартова ціна – 5,5 млн грн, ціна продажу – 85 млн грн.
«Продуктивне використання державного майна є важливою складовою державної політики, адже ефективним управлінням активами можна покращити економічні та соціальні стандарти життя жителів області.
Саме тому у 2021 році ми створили робочу групу з питань ефективного використання державного майна у Львівській області, до складу якої залучили представників структурних підрозділів ЛОДА, РВ ФДМУ та ДПС у Львівській області», – розповіла т.в.о директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Галина Широчук.
Основними завданнями робочої групи є проведення аналізу ситуації в області стосовно використання державного майна, виявлення слабких місць в процесі управління активами та прийняття відповідних рішень з цього приводу.
«Так, у 2024 році провели виїзні перевірки 15 суб’єктів господарювання, 6 з яких – це підприємства Міністерства оборони України. Загалом обстежили понад 600 об’єктів нерухомості, які перебували на балансі цих суб’єктів господарювання.
Проведена робота дозволила зрозуміти, яка частина державного майна не використовується балансоутримувачами, які об’єкти доцільно включити до переліку з оренди чи приватизації, а де потрібно залучити правоохоронні органи стосовно перевірки фактів зловживання посадовими особами державних підприємств в процесі управління державним майном. У 2025 році робоча група запланувала проведення перевірок не менше 15 балансоутримувачів державного майна, що сприятиме раціональному, економічно ефективному, прогнозованому та керованому управлінню державним майном», – зазначила Галина Широчук.
Фонд держмайна планує зберегти позитивну динаміку приватизаційних надходжень, встановивши плановий показник у 370 млн грн. Серед об’єктів, що будуть виставлені на торги у 2025 році:
- ЄМК ДП «Екотрансенерго» (Львівська обл., Яворівський р-н, с. Новий Яр), стартова ціна – 6 млн грн, аукціон – 19.02.2025.
- ЄМК ДП "Львівський науково-дослідний радіотехнічний інститут" (м. Львів, вул. Наукова, 7).
- ЄМК ДП «Львівське спеціальне конструкторське бюро «ТОПАЗ» (м. Львів, вул. Личаківська, 110).
- ЄМК ДП Дослідне господарство «МИКЛАШІВ» (с. Миклашів, вул. Кругова, 11).
- ЄМК ДП «Роздільке гірничо-хімічне підприємство «Сірка» (м. Новий Розділ, вул. Гірнича, 2).
Крім приватизації, у 2025 році очікується зростання надходжень від оренди державного майна до 86 млн грн. У минулому році регіональним відділенням ФДМУ було оголошено 295 аукціонів, серед яких 176 – по Львівській області.
«Виставляємо лоти зі стартовою ціною 1 грн. Така вартість встановлена законодавчо на період воєнного стану. Цей механізм продажу застосовують для активів, що не мають балансової вартості або якщо вона дорівнює нулю. У такий спосіб ФДМУ залучає інвестиції в активи, які держава не використовує, і забезпечує поповнення державного бюджету. Остаточну вартість такого об’єкта визначать під час торгів, і вона може значно перевищити стартову ціну. Варто зазначити, що ми стикаємось і з низкою викликів при підготовці державних підприємств до приватизації. Заплутана юридична історія, значні борги та відсутність належної документації ускладнюють процес підготовки активів до аукціонів.
Проте Фонд державного майна України демонструє ефективну роботу, спрямовану на забезпечення економічного зростання та розвиток країни. Адже, кожен лот, придбаний на аукціоні – це наш спільний внесок у перемогу», – підсумував Микола Іщук.
Детальніше ознайомитися з майбутніми аукціонами можна на сайті privatization.gov.ua.
Читайте також: Підприємців Львівщини запрошують представити свою продукцію у експортному каталозі