На Львівщині відкриють Центр захисту дитини за моделлю «Барнахус»
Локацію нещодавно відвідали представники ЮНІСЕФ.
Напередодні Спеціальний представник Генерального секретаря ООН з питань насильства щодо дітей пані Наджат Маалли Мджит, голова представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Мунір Мамедзаде та представники Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні відвідали заклад, де невдовзі планують відкрити Центр захисту дитини (за моделлю «Барнахус»).
Під час зустрічі обговорили актуальну ситуацію щодо дотримання прав дітей, роботу органів влади в частині запобігання насильства щодо дітей у Львівській області.
«Надзвичайно важливо забезпечити дітям і підліткам, які зазнали різних видів жорстокого поводження і злочинів, отримання належної оцінки, лікування і підтримки, запобігти травматизації дітей внаслідок повторних співбесід, які проводять різні служби в різних місцях. Наше завдання створити для проведення слідчих інтерв'ю середовище, дружнє по відношенню до дітей, яке б знижувало рівень занепокоєння дитини, що, у свою чергу, має вирішальне значення для успішного отримання інформації від дитини», - зазначив заступник голови Львівської облдержадміністрації Іван Собко.
«В області працює гарна команда, якій під силу забезпечити дотримання найкращих інтересів усіх дітей і гарантувати виконання належної правової процедури» - підкреслила Спеціальний представник Генерального секретаря ООН з питань насильства щодо дітей пані Наджат Маалли Мджит.
Начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Володимир Лис розповів, що у грудні минулого року Львівська ОВА підписала меморандум з Міжнародним благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров’я» щодо створення Центру захисту дитини (за моделлю Барнахус).
«Одним із ключових питань у співпраці сторін є сфера захисту прав дітей, які постраждали або стали свідками насильства шляхом забезпечення комплексного реагування та надання послуг на базі центру захисту дитини», - додав він.
Зазначимо, що Барнахус (у перекладі «Будинок дітей») – це міждисциплінарний і міжустановчий спеціалізований центр по роботі з дітьми, які постраждали від насильства або стали свідками подібних злочинів. Тут проводять бесіди з дітьми, здійснюють медичний огляд для цілей судової медицини, проводять всебічну оцінку і надають усі необхідні терапевтичні послуги від відповідних спеціалістів.
Барнахус створюють для того, щоб збудувати особливу правову систему, яка відповідала б особливим потребам дітей, відносно яких існує підозра про те, що вони піддавалися насильству або жорстокому поводженню. Тут також беруть до уваги принцип про те, що потреби дітей в подібних випадках повністю відрізняються від потреб дорослих, які потрапили в таку саму ситуацію.