У Давосі Президент України зустрівся зі світовими лідерами
Представниками Аргентини, Сербії, Іспанії, Нідерландів, Швеції, Хорватії.
В Українському домі в Давосі відбулася зустріч Президента України Володимира Зеленського та Президента Аргентини Хав’єра Мілея.
Глава Української держави подякував за незмінну підтримку України в боротьбі проти російської агресії. Лідери обговорили спільну з партнерами координацію заради наближення справедливого й тривалого миру. Україна дуже цінує повне розуміння та готовність Аргентини допомагати.
«Ви дуже очікуваний гість в Україні. Я запрошую вас познайомитися з українським народом, вони вас дуже люблять. Хочу, щоб ви побачили на власні очі, як українці борються і що вони переживають під час цієї війни. І дуже хочу, щоб українці відчули, як ви їх поважаєте», – сказав Володимир Зеленський.
Лідери обмінялися думками щодо останніх міжнародних подій та розвитку співпраці зі США після інавгурації Президента Дональда Трампа.
Глава Української держави відзначив прогрес Аргентини в реалізації економічних реформ та відновленні економічного потенціалу, а також зменшенні рівня бідності та інфляції, лібералізації зовнішньої торгівлі.
Володимир Зеленський і Хав’єр Мілей також обговорили розвиток торговельно-економічної співпраці й домовилися про наступні контакти на найвищому рівні.
Також Володимир Зеленський провів зустріч із Президентом Сербії Александром Вучичем.
Глава держави подякував за гуманітарну та фінансову підтримку України з боку Сербії.
Президент України наголосив, що тривалий і стійкий мир має підкріплюватися сильними гарантіями безпеки.
Окремо лідери обговорили інтеграцію в Європейський Союз, що є спільною метою двох країн.
Сторони також звірили позиції щодо актуальних питань міжнародного порядку денного та форматів подальшої взаємодії в межах напрацьованих проєктів.
Також, Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом.
Глава держави подякував за допомогу з боку Іспанії в боротьбі України з російською агресією, зокрема за виділення 1 млрд євро на військову підтримку торік. Україна розраховує на збереження такого ж рівня допомоги цьогоріч.
Володимир Зеленський розповів про ситуацію на найскладніших напрямках фронту й потреби українських воїнів на полі бою, зокрема в артилерії та бронетехніці. Для України критично важливе зміцнення позицій заради тиску на Росію та примушування держави-агресорки до справедливого й тривалого миру.
Окремо Президент наголосив на важливості посилення санкційного тиску на РФ. Україна очікує, що в 16-му пакеті ЄС застосує санкції проти ключових секторів російської економіки, оборонних компаній, банківської сфери та розширить перелік суден тіньового флоту.
Оборонна підтримка та гарантії безпеки: у Давосі Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Прем’єр-міністром Нідерландів Діком Схоофом.
Глава держави подякував за підтримку України з боку Нідерландів під час повномасштабного російського вторгнення.
Для нашої країни важливо, що Нідерланди дотримуються правила «нічого про Україну без України». Під час зустрічі обговорили спільні зусилля для досягнення єдиного європейського підходу до забезпечення сильної позиції України, а також практичну підтримку українських воїнів на фронті.
Володимир Зеленський і Дік Схооф обмінялися думками щодо забезпечення надійних гарантій безпеки на шляху до досягнення тривалого та стійкого миру.
Окрема увага – інвестиціям в українську оборонну промисловість. Президент розповів про можливі напрями такої співпраці та ініціативи, до яких можуть долучитися Нідерланди. Серед них – данська модель. Також лідери сфокусувались на енергетичній співпраці.
Військова допомога та інвестиції в українське виробництво зброї: Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Прем’єр-міністром Швеції Ульфом Крістерссоном.
Глава держави подякував за всі зусилля Ульфа Крістерссона та його уряду заради посилення підтримки України. Загалом від початку повномасштабного російського вторгнення Швеція надала допомогу на 5,6 млрд дол.
Президент особливо відзначив оборонну підтримку, зокрема посилення української ППО, та інвестиції в українське виробництво зброї за данською моделлю.
Головна тема зустрічі – продовження допомоги Україні. Наша держава розраховує на затвердження вже 18-го пакета військової підтримки. Це допоможе посилити позиції України та наблизити справедливий і тривалий мир для всієї Європи.
Посилення позицій України та гарантії безпеки: Глава держави зустрівся з Прем’єр-міністром Хорватії Андреєм Пленковичем.
Глава держави подякував Андрею Пленковичу та хорватському уряду за постійну підтримку.
Ключова тема зустрічі – додаткова військова допомога. Посилення українських воїнів на полі бою та зміцнення позицій України надзвичайно важливі для досягнення справедливого й тривалого миру. Наша держава розраховує на швидке постачання озброєння в межах чергового пакета підтримки від Хорватії.
Окрема увага – внеску Хорватії в гуманітарне розмінування, зокрема спільному виробництву відповідних машин. Цей напрям важливий для України не лише під час війни, а й у відбудові країни після її закінчення.
Володимир Зеленський та Андрей Пленкович також обговорили розширення програм реабілітації та відновлення для наших захисників і захисниць та їхніх родин.
Також, у Давосі Президент відвідав виставку, присвячену боротьбі України проти російської агресії - Your Country First – Win With Us, яку відкрили на час проведення Всесвітнього економічного форуму.
Мета цього проєкту – продемонструвати боротьбу України за спільну свободу та важливість підтримки з боку партнерів заради майбутнього всіх країн.
Зокрема, Володимиру Зеленському показали роботу Олексія Сая «Воля» та розповіли, що вона створена з літер пошкодженої під час бойових дій стели села Любимівка на Херсонщині.
Також серед експонатів виставки – картини іноземних та українських художників і відео Яреми Малащука та Романа Хімея, де показане прибуття потягів із пораненими воїнами – на київський вокзал у наш час і на станцію Ла-Сьота у Франції під час Другої світової війни.