Львівська ОВА найкраще в Україні мотивує працівників вивчати англійську мову: результати конкурсу
У Нацагентстві України з питань держслужби оголосили переможців Всеукраїнського конкурсу «Кращі практики управління персоналом».
У Національному агентстві України з питань державної служби під час засідання Ради управління людськими ресурсами при НАДС нагородили переможців Всеукраїнського конкурсу «Кращі практики управління персоналом» у 2024 році. Йдеться про такі номінації:
- «Краща практика формування підтримки ментального здоров’я у колективі»;
- «Краща практика адаптації ветеранів і ветеранок на публічній службі»;
- «Краща практика сприяння мотивації до вивчення англійської мови».
Львівська обласна державна адміністрація посіла перше місце у номінації «Краща практика сприяння мотивації до вивчення англійської мови».
Ще у 2022 році Максим Козицький запровадив вивчення англійської мови працівниками ОДА. З того часу і до сьогодні працівники вивчають англійську мову у стінах ЛОДА разом з мовною школою International House.
Львівську ОДА визнали найкращою завдяки таким вжитим заходам:
- Проанкетувала 220 працівників, які виявили бажання вивчати англійську мову, щоб з’ясувати рівень знань, їхні потреби та бар’єри в навчанні. Опитування дало можливість провести детальний HR-аналіз та побудувати індивідуалізовану стратегію навчання, орієнтовану на реальні потреби.
- Забезпечила можливість та організувала офлайн-курси з вивчення англійської мови. Викладачі мовної школи International House проводили заняття безпосередньо в обласній адміністрації. За підтримки ОДА в період з жовтня 2022 року по листопад 2024 року працівники змогли пройти курси англійської мови різних рівнів. Навчання поділили на етапи, які враховували рівень володіння мовою (A1, A2, B1) і дозволяли поступово переходити до складніших рівнів. Це сприяло ефективному засвоєнню матеріалу і досягненню цілей.
- Залучила працівників до проходження безкоштовних курсів від Національного агентства України з питань державної служби, а саме: проєктів Eng4PublicService та «Курси англійської мови для державних службовців». Це дало можливість безкоштовно вивчати англійську мову на спеціалізованих платформах для держслужбовців.
- Департамент економічної політики організував курси вивчення англійської мови у мовній школі Just in Time у межах проєкту «Підтримка структурних змін у вугільних регіонах України» від Німецького товариства міжнародного співробітництва.
- Підготувала для поширення серед працівників перелік ресурсів та онлайн-платформ (BBC Learning English, British Council, Ted Talks English Practice, Langeek, безкоштовний розмовний клуб – програма ENGin тощо) та список рекомендованих підручників для покращення всіх аспектів мови (English in Use, MyGrammarLab, English for Everyone, Destination, Work on Your Phrasal Verbs, Focus) для самостійного теоретичного навчання, практичних вправ, переглядів фільмів в оригіналі та з субтитрами, аудіювання. Це дозволяє працівникам продовжувати навчання в будь-який зручний час і в різних форматах.
«Очільник Львівщини Максим Козицький постійно наголошує, що держслужбовці мають займатися самоосвітою та працювати за євростандартами, і завжди заохочує нас брати участь в таких проєктах. Покращити рівень англійської мови працівників ОДА – це була повністю його ініціатива. Дякуємо також Вадимові Табакері, Ірині Шурпяк, відділу розвитку та промоцій і відділу персоналу та нагород апарату обласної державної адміністрації, які доклали багато зусиль, щоб цю ідею Максима Зіновійовича вдалося втілити на практиці. Бачимо, наскільки зросли рівень мотивації працівників вивчати англійську мову, тож плануємо продовжувати роботу в цьому напрямі», – поділилася керівниця відділу розвитку та промоцій апарату ЛОДА Оксана Цісінська.
Читайте також: У Львівській ОВА відбувся форум «Викривання корупції: спільні кроки до доброчесності»
Нагадаємо, у 2018 році НАДС започаткував Всеукраїнський конкурс «Кращі практики управління персоналом». Метою проведення конкурсу є впровадження в державних органах, органах місцевого самоврядування, Офісі Президента України, Апараті Верховної Ради України, Секретаріаті Кабінету Міністрів України кращих практик, досвіду у сфері управління персоналом, популяризація сучасних інструментів та технологій з управління персоналом, підвищення престижу діяльності служб управління персоналом, відзначення переможців Конкурсу, демонстрація їх досягнень та професійного розвитку на двох рівнях:
І рівень – служби управління персоналом:
- державних органів, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення;
- сільських, селищних, міських, районних, районних у містах рад;
ІІ рівень – служби управління персоналом:
- органів, юрисдикція яких поширюється на територію однієї або кількох областей, м. Києва або м. Севастополя;
- обласних рад;
- державних органів, юрисдикція яких поширюється на всю територію України;
- Офісу Президента України, Апарату Верховної Ради України, Секретаріату Кабінету Міністрів України.