Для відвідувачів з порушеннями зору у бібліотеці імені Романа Іваничука облаштували безбар’єрне робоче місце
Інклюзивне місце забезпечить близько 46 робочих годин в тиждень.
Сьогодні, 19 грудня, у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва імені Романа Іваничука, що на площі Ринок, 9, відкрили робоче місце, обладнане сучасним тифлокомплексом для незрячих та відвідувачів із порушеннями зору.
Сучасне обладнання, привезене зі США, включає тактильний дисплей, читаючу скан-машину, Брайлівський принтер та Брайлівську клавіатуру з комутатором.
«Деякі люди вже мають схожі пристрої вдома, але тепер у нас буде доступне місце, де всі охочі зможуть скористатися цими технологіями. Інклюзивне місце всього одне, тим не менш, забезпечить близько 46 робочих годин в тиждень. Тож запрошуємо скористатися перевагами цього комп'ютера.
Ми маємо великий фонд аудіокниг і книг шрифтом Брайля. На жаль, лише 2% людей із порушеннями зору користуються шрифтом Брайля, але ми хочемо заохотити їх до цього. Це допоможе не лише у навчанні, а й у поверненні до активного суспільного життя.
Також ми сподіваємося, що до 2025 року весь перший поверх бібліотеки стане повністю інклюзивним», – поділилась директорка бібліотеки Тетяна Пилипець.
Проєкт спрямований на усунення бар’єрів, які заважають людям із порушеннями зору брати участь у суспільному житті.
Львівська обласна бібліотека для юнацтва ім. Р. Іваничука активно розвиває інклюзивні програми, зокрема співпрацює з людьми з повною чи частковою втратою зору, а також із ветеранами, створюючи простір для їхньої соціальної адаптації та культурного розвитку.
Для осіб із порушенням зору проводять заходи, що сприяють їхній психологічній реабілітації та соціальній інтеграції. Зокрема: літературні читання, тренінги, лекції та майстер-класи, спрямовані на розвиток навичок і підвищення обізнаності з сучасними технологіями. Також налагоджена співпраця з громадськими організаціями, які опікуються цією категорією людей.
Бібліотека обладнана ресурсами для осіб із порушеннями зору, такими як книги шрифтом Брайля, аудіокниги та спеціальне програмне забезпечення, тифлокомплексом для роботи з цифровими матеріалами.
У межах Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2021-2025 роки виділили кошти на придбання тифлокомплексу – комплекту обладнання для незрячих та слабозорих користувачів для трьох обласних бібліотек – по 500 тис. грн на кожну.
«Дуже радіємо, що це рішення нарешті втілили в життя, люди з порушеннями інтегровані в суспільство, і це чудово, та разом з тим це спонукає нас робити громадські простори доступними. Хоч це можна було зробити значно раніше, та починаємо з малого, тому я щиро вдячний кожному, хто долучився до цієї справи», – наголосив заступник голови обласної державної адміністрації Іван Собко.
Як розповів офіцер Військово-медичного клінічного центру Західного регіону України Тарас Грень, це не лише фізична, але й психологічна боротьба за повернення до нормального життя. У бібліотеці також розглядають ідею інформаційної кампанії, щоб більше людей дізналися про нові можливості.
«Наші хірурги роблять надзвичайно багато, але деякі травми та поранення не дозволяють повернути зір. У таких випадках наше завдання – полегшити адаптацію, допомогти людині знайти новий спосіб взаємодії зі світом. Ми також плануємо розгорнути інформаційну кампанію, щоб люди дізнавались про можливості та послуги, які доступні ветеранам чи членам їх сімей», – наголосив Тарас Грень.
Читайте також: На Львівщині триває унікальний проєкт «Світ професій»: семінаристи та молодь з інвалідністю об’єдналися у спільному заході