У Львові за підтримки Офісу Омбудсмена України відбувся форум, присвячений темі прав людини
Найчастіше питання, пов’язані з порушенням прав людини, стосуються членів родин військових, переселенців, самих військових та людей з інвалідністю.
У Львові відбувся форум «Громадянське суспільство і Офіс Омбудсмена України: Спільні дії заради прав людини». Його організували, щоб обговорити основні інструменти підтримки постраждалого, внаслідок війни й не тільки, населення та визначити механізми забезпечення прав і свобод громадян відповідно до чинного законодавства України та міжнародних стандартів.
Унаслідок повномасштабної війни, найбільшу кількість порушень прав людини спостерігають саме у тимчасово окупованих росією територій України. Однак, не всі люди мають змогу заявити про це. Торік до Уповноваженого ВРУ з прав людини надійшло 95 тисяч звернень від громадян. Найчастіше вони стосувались членів родин військових, переселенців, самих військових та людей з інвалідністю.
Офіс Омбудсмана України – незалежна, авторитетна та ефективна національна інституція, яка реалізує парламентський контроль за дотриманням прав і свобод людини і громадянина на всій території України та українців аз кордоном. Основним завданням представників Уповноваженого є представництво Уповноваженого у відповідній сфері або регіоні з метою здійснення парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина та захисту прав кожного на території України і в межах її юрисдикції.
Зі зверненням стосовно порушень прав людини у Львівській області можна звертатися до регіональної приймальні Уповноваженого за адресою: вул. Винниченка 18, каб. № 106, м. Львів, 79008; тел. (0322) 55-09-50
«Права людини – пріоритет держави у будь-які часи. Зараз перед українським суспільством є чимало викликів, пов’язаних зі збереженням не лише прав і свобод кожного громадянина, але й зі збереженням життя. Норми міжнародного гуманітарного та кримінального права, на жаль, показують свою недостатню ефективність. Тому я дякую кожному та кожній, хто на своєму рівні дбає за дотримання справедливості під час захисту прав усіх громадян нашої країни», – зазначила заступниця голови Львівської ОДА Христина Замула.
Львівська область серед лідерів за кількістю звернень громадян, що стосуються теми внутрішньо переміщених осіб. На сьогодні до нашої області переїхали понад 200 тисяч осіб, з-поміж них 52 тисячі – діти, 9,5 тисяч – люди з інвалідністю, а 31 тисяча – пенсіонери. Для їхніх потреб на Львівщині функціонують 65 місць тимчасового проживання, де безкоштовно проживають понад 4 600 осіб. Вони розташовані у всіх семи районах, а найбільше у Львівському (17) та Дрогобицькому (13).
Разом з тим, для підтримки ВПО в області реалізували 174 житлові проєкти, створили понад 6 тисяч та покращили ще 3 тисячі місць для комфортного проживання людей. Кошти виділялися, як з державного, обласного, місцевого бюджетів, а також допомагали міжнародні спонсори.
Важливим є питання забезпечення житлом ветеранів війни. Львівщина вже отримала 343 млн грн для придбання житла для 141 родини ветеранів. Станом на 1 грудня 47 осіб скористалися коштами, а додаткові субвенції на понад 153 млн грн дозволять забезпечити житлом ще 64 ветеранів у 17 громадах. Загалом цьогоріч область отримає 496 млн грн для придбання 205 квартир.
До теми: Начальник Львівської ОВА вручив ветеранам грошові сертифікати на отримання квартир
Також активно реалізується обласна програма соціальної реабілітації (абілітації) ветеранів війни. Фінансовий ресурс на 2024 рік склав 6 мільйонів. Реабілітацію за ці кошти пройдуть 150 ветеранів. Більше про програму: https://loda.gov.ua/news/113704