У Львівській ОВА відбулась зустріч у межах регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» за участі представників харчової промисловості
Під час зустрічі розглянули питання середньої заробітної плати, дефіциту кадрів, вантажних перевезень, мобілізації працівників, а також оподаткування та державних грантів.
Сьогодні, 12 грудня, у Львівській ОВА відбулась дев’ята галузева зустріч у межах ініційованої Президентом України платформи «Діалог влади та бізнесу». Цього разу на порядку денному обговорювали питання харчової промисловості.
У заході взяли участь представники виробників харчових продуктів, експортерів, контролюючих та правоохоронних органів. Вони мали змогу представити актуальні виклики та поділитися своїми думками щодо розвитку галузі.
«Харчова промисловість є однією з ключових складових економіки області, яка забезпечує робочі місця, стабільні податкові надходження та підтримує продовольчу безпеку країни. У цей непростий час ми маємо не лише зберегти, але й посилити потенціал галузі. Для цього необхідно сприяти прозорій діяльності бізнесу та підтримувати підприємців, які прагнуть працювати в законодавчому полі. Спільно з бізнесом ми будемо працювати над конкретними рішеннями, щоб кожна ініціатива приносила відчутний результат», – зазначив перший заступник голови Львівщини Андрій Годик .
Як повідомив начальник відділу розвитку підприємництва Департаменту економічної політики Львівської ОВА Михайло Капустяк, кількість підприємств харчової промисловості у Львівській області у 1 півріччі 2024 року зросла на 8,34% у порівнянні з аналогічним періодом 2023 року, досягнувши 2169 підприємств.
Обсяги сплачених податків також демонструють позитивну динаміку. За 1 півріччя 2024 року підприємства галузі сплатили 1 млрд 26 млн 95 тис. грн податків, що на 46,43% більше, ніж у 2023 році. Основну частку податків сплачують юридичні особи — 96,63%.
Окрім цього, кількість працівників у галузі у першій половині 2024 року становила 14 559 осіб, що на 15,43% більше у порівнянні з 2023 роком.
Також середня заробітна плата працівників галузі у першій половині 2024 року склала 14 376 грн, що на 38,35% більше у порівнянні з 2023 роком. Проте значна частина підприємств, особливо фізичні особи-підприємці, все ще використовує неофіційні методи виплат. На сайтах із пошуку роботи вакансії, зокрема інженерів-технологів, пекарів та кондитерів, пропонуються із заробітною платою від 25 000 до 40 000 грн.
На зустрічі обговорили низку важливих питань, які турбують бізнес-спільноту. Зокрема, одним із ключових стало питання середньої заробітної плати. Представники підприємств зазначили, що часто не можуть забезпечити конкурентний рівень зарплат не через небажання, а через обмежені можливості. Водночас дефіцит кадрів на ринку праці створює ситуацію, коли саме працівники диктують умови, ускладнюючи управління.
Торкнулися також проблем перевезень і зовнішньої торгівлі. Підприємці підкреслили, що штрафи країн-сусідів за некомерційні перевезення створюють додатковий тиск. Андрій Годик запропонував сформулювати чіткий механізм вирішення питання, аби передати його на розгляд Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.
Тема оподаткування також викликала жваву дискусію. Як зазначив представник податкової служби, створили механізми для включення підприємств до переліку «доброчесних платників», що забезпечить їм мораторій на перевірки й автоматичне відшкодування ПДВ. Крім того, з’явилось впровадження податкових радників, які допомагатимуть бізнесу уникати ризиків та приймати обґрунтовані рішення.
Окремо учасники обговорили державні гранти, зокрема можливості для розвитку переробних потужностей у 2025 році. Бізнесу важливо мати чіткі строки та критерії, що дозволять розраховувати на підтримку.
За підсумками зустрічі учасники домовилися розглянути кожну проблему окремо та детально. Представники бізнесу спільно з органами влади проведуть консультації, щоб знайти оптимальні рішення для кожної ситуації. Вони обговорять усі важливі аспекти та оперативно вирішуватимуть найнагальніші питання, забезпечуючи ефективну співпрацю та досягнення конкретних результатів.
Читайте також: У Львівській Торгово-промисловій палаті учасники «Школи експортера» отримали сертифікати про закінчення навчання