У Львівській області на обліку перебувають понад 9 тисяч пацієнтів з бронхіальною астмою
Бронхіальна астма – це хронічна хвороба, яка найчастіше проявляється періодичними нападами задишки та свистячими хрипами.
Сьогодні, 11 грудня, Всесвітній день хворого на бронхіальну астму. Це хронічна хвороба, яка найчастіше проявляється періодичними нападами задишки та свистячими хрипами. Частота та ступінь важкості цих симптомів можуть бути різними. Наприклад, інтервал між нападами може коливатися від однієї години до одного дня. Як правило, напади відбуваються під час фізичної активності або вночі.
Найбільш поширені причини бронхіальної астми:
- алергени;
- спадкова схильність;
- шкідливі умови праці;
- часті респіраторні захворювання;
- ожиріння;
- куріння/куріння матері під час вагітності;
- низька фізична активність;
- деякі медикаменти, тощо.
Так, у Львівській області на диспансерному обліку перебуває 9625 пацієнтів: з них 945 дітей та 394 підлітки (дані за 9 міс. 2024р.)
«Вчасно розпочата кваліфікована терапія бронхіальної астми дозволить контролювати перебіг хвороби, покращити якість життя та зберегти працездатність», – наголошує директорка департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Наталія Літвінська.
Із бронхіальною астмою можна жити повноцінним життям. Слід дотримуватися певних профілактичних заходів, а саме: слідкувати за чистотою вдома, при перших підозрах на алергію звертатися до лікаря, вести здоровий спосіб життя та не займатися самолікуванням.
Також слід пам’ятати, що в Україні діє Урядова програма «Доступні ліки», відповідно до якої пацієнти з бронхіальною астмою отримують ліки безкоштовно, або з незначною доплатою, оскільки саме це захворювання суттєво знижує якість життя пацієнта.
«Все дуже просто: необхідно звернутись до сімейного лікаря, виписати електронний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки з позначкою «Доступні ліки» та отримати обрані ліки», – зазначила Наталія Літвінська.
До теми: У 2025 році урядову програму реімбурсації «Доступні ліки» розширюють: ключове, що варто знати