У Львівській ОВА відбулася зустріч у межах платформи «Діалог влади та бізнесу»: фокус на розвиток ІТ-галузі
Учасники обговорили економічні виклики ІТ-галузі, зокрема зменшення кількості підприємств, питання офіційного оформлення працівників та трудові гарантії, умови процесу бронювання фахівців та підтримку освітніх проєктів.
Сьогодні, 5 грудня, у Львівській ОВА відбулася зустріч з представниками ІТ-галузі у межах регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу», ініційованої Президентом України.
Перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик зазначив, що такі зустрічі є важливими для зміцнення діалогу між владою та підприємцями, оскільки вони дозволяють оперативно реагувати на виклики, з якими стикається бізнес. За його словами, прозорість та сприяння розвитку підприємництва це ключові фактори, які влада прагне забезпечити для створення комфортних умов роботи.
На зустрічі представили аналіз поточного стану ІТ-галузі Львівщини. Як зазначив начальник відділу розвитку підприємництва Департаменту економічної політики Львівської ОДА Михайло Капустяк, у першому півріччі 2024 року кількість підприємств у галузі зменшилася на 2,75% порівняно з попереднім роком і склала 36 660 компаній. Незважаючи на це, податкові надходження від ІТ-сектору значно зросли. Загальна сума сплачених податків у цей період становила 1,77 млрд грн, що на 41,34% більше, ніж торік. Особливо помітним є зростання сплаченого податку на доходи фізичних осіб — 480,9 млн грн, що на 186% перевищує показник 2023 року.
Однак ІТ-сектор також зіткнувся з певними труднощами за час повномасштабного вторгнення росії. Зокрема, середня заробітна плата у галузі знизилася до 19 001 грн, що на 22,44% менше, ніж у першому півріччі минулого року. Водночас кількість працівників у галузі зросла на 127,38% і досягла 9 127 осіб, що свідчить про збереження високого попиту на робочі місця.
Представник податкової служби звернув увагу на важливість офіційного оформлення всіх працівників із забезпеченням належних трудових гарантій.
Під час обговорення учасники заходу висловили занепокоєння низкою питань. Одним із ключових викликів для бізнесу залишається процес бронювання працівників. Забезпечення безперервної роботи галузі залежить від можливості залучення ключових фахівців до проєктів.
ІТ-компанії активно розвивають навчальні ініціативи, створюють центри підготовки нових фахівців, які згодом поповнюють ринок праці.
«Ми переконані, що інвестиція в освіту — це інвестиція в майбутнє», – зазначив керівник Львівського ІТ-кластеру Степан Велесловський.
Зазначимо, що позитивним аспектом, який підтримує розвиток галузі, є правовий режим «Дія.City». Його переваги, такі як гіг-контракти, знижені ставки податків і стабільність умов на 25 років, забезпечують підприємствам більшу гнучкість і конкурентоспроможність.
За результатами зустрічі сторони подякували за «Діалог» та наголосили на важливості продовження таких заходів, які сприяють спільному вирішенню проблем і підтримують стабільний розвиток регіональної економіки.
«Ми дякуємо всім підприємцям за їхній внесок у розвиток економіки Львівщини. Наш пріоритет — створення умов, які сприятимуть стабільній роботі бізнесу. Ми готові слухати вас і реагувати на виклики, щоб разом розвивати Львівську область», — підсумував Андрій Годик.
Зазначимо, що наступного тижня представники будівельної галузі матимуть змогу налагодити комунікацію з органами влади і межах «Діалогу влади та бізнесу».