З початку року в пожежах на Львівщині загинули майже пів сотні осіб
Найбільше пожеж – у житловому секторі.
За інформацією департаменту з питань цивільного захисту Львівської обласної державної адміністрації з початку року по області у пожежах загинули 47 осіб, з них 3 дитини.
Як свідчить статистика, найбільша кількість пожеж виникла в житловому секторі.
Основними причинами пожеж є: необережне поводження з вогнем, порушення правил монтажу та експлуатації електроустановок, печей і тепло генеруючих агрегатів та установок, коротке замикання електромережі тощо.
Щоб запобігти виникненню пожеж завжди дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань:
слідкуйте за станом та справністю електромережі;
у разі виходу з приміщення не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі, зарядки акумуляторів тощо;
не паліть у ліжку;
не залишайте малолітніх дітей без нагляду та не дозволяйте їм брати до рук сірники;
намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;
при використанні пічного опалення перевірте заходи безпеки і справність печі;
правильно зберігайте легкозаймисті матеріали;
не сушіть білизну на обігрівальних приладах.
Пам’ятайте!
Не можна гасити водою електропроводку або електроприлади, що знаходяться під напругою. Це є небезпечним для життя.
Якщо ви не в змозі впоратися з вогнем, і пожежа посилюється, терміново залиште приміщення та подбайте про евакуацію решти людей.
Не можна ховатись у задимленій будівлі у будь-яких приміщеннях або місцях, які здаються безпечними, але не мають запасних виходів.
«Пожежу завжди легше попередити, ніж погасити, а маленький сірник чи іскра може обернутися великою бідою! Попри сезонні надзвичайні ситуації, з настанням холодів, з метою руйнування об’єктів критичної інфраструктури та доведення до повного блекауту, рф суттєво збільшує кількість обстрілів по території України від яких потерпає і Львівська область. Відповідно маємо бути готовими до можливого збільшення кількості пожеж, займань і інших викликів. Отже, маємо пам’ятати елементарні, але надважливі правила безпеки поводження з вогнем, оскільки мова йде про збереження здоров’я та життя кожного», - наголосив директор департаменту Ігор Туз.