Від початку року на Львівщині трапилося понад 2800 пожеж в екосистемах: масштаби та наслідки

Зображення Ілюстративне (23)
Департамент з питань цивільного захисту Львівської ОДА закликає жителів області дотримуватись правил поводження з вогнем.
З 1 січня по 12 травня цього року на території Львівської області зафіксували 2818 пожеж в екосистемах, які охопили загальну площу 496,016 гектарів.
Найбільшу кількість становлять підпали сухої трави — 2766 випадків, що призвели до ураження вогнем 446,844 гектарів. Також зареєстрували 44 загоряння торфу (43,73 га), 6 лісових пожеж (5,43 га) та 2 випадки займання сміття (0,009 га).
Основними причинами таких пожеж залишаються:
- навмисні підпали сухої рослинності;
- необережне поводження з вогнем під час відпочинку на природі;
- спалювання сміття біля домогосподарств;
- кинута недопалена сигарета або сірник.
“Наслідки таких дій — не лише знищення флори та фауни, а й серйозна загроза для людей, будівель і транспорту. Вогонь швидко поширюється вітром, особливо у спекотні та сухі дні, що значно ускладнює його гасіння”,- наголосили у департаменті з питань цивільного захисту Львівської ОДА .
Та додали, що згідно з українським законодавством, за навмисні підпали передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Штрафи можуть сягати десятків тисяч гривень, а у випадках значної шкоди — навіть позбавлення волі.
Щоб запобігти пожежам, необхідно дотримуватись простих, але важливих правил:
- не спалювати суху траву та сміття;
- не розводити багаття у вітряну погоду;
- завжди мати засоби для гасіння вогню під рукою;
- не залишати дітей без нагляду з вогнем;
- не залишати непогашене багаття.
«З наближенням літнього сезону ризик пожеж в екосистемах зростає в рази. Закликаю мешканців Львівщини не палити суху рослинність, бути уважними та свідомими. Кожен необережний крок може обернутись трагедією. Бережімо природу і себе!», - наголосив на необхідності дотримуватись правил поводження з вогнем директор департаменту Ігор Туз.