Виклики у час війни перед легкою промисловістю: у Львівській ОВА відбулась третя нарада в межах платформи «Діалог влади та бізнесу»
На Львівщині зареєстровані 1732 підприємства легкої промисловості.
У Львівській ОВА відбулась третя зустріч в межах регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу», яку ініціював Президент України. Цього разу особисто поспілкуватися з керівництвом області та правоохоронцями мали змогу представники легкої промисловості. Вони розповіли про основні виклики, з якими стикаються у щоденній роботі та озвучили всі питання, які їх турбують.
На Львівщині зареєстровані 1732 підприємства легкої промисловості. За перше півріччя цього року вони сплатили 426 мільйонів гривень податків та 278 мільйонів ПДФО. Середня заробітна плата на таких підприємствах за останній рік зросла з 13 до 15 тисяч гривень.
Першочергово йшлося про критерії визнання підприємства критично важливим. Одним із них є працевлаштування не менше 5% ВПО від загальної кількості працівників. У зв’язку з цим, на підприємствах виникає низка проблемних питань. З одного боку, люди зі статусом ВПО не бажають офіційно працевлаштовуватися, аби не втратити фінансову підтримку від міжнародних організацій, а з іншого – іноді вимушені переселенці повертаються додому і знову виникає питання набору працівників з цієї категорії.
«Зараз Уряд готується запровадити нові правила для визначення критичності підприємств та необхідності бронювання їхніх працівників. Наразі триває аудит критичних підприємств, який мають завершити уже завтра, 15 листопада. Як Львівська ОВА, ми також готуємо певні зміни до тих критеріїв визнання критичності, які діяли в області до цього. Наприклад, замість працевлаштування 5% ВПО на підприємстві, будемо закріплювати ці вимоги для учасників бойових дій та ветеранів. Навіть попри воєнний час наша економіка повинна працювати, тому зараз ми прагнемо відновити ефективний діалог абсолютно з усіма ланками бізнес-середовища. Якщо проблема системна і виходить за межі регіонального рівня, тоді будемо готувати відповідні звернення та пропозиції до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України», - зауважив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.
Занепокоєння у підприємців викликає також ймовірність повернення графіків відключення електроенергії, адже для багатьох це критичне питання. Станом на сьогодні у затвердженому Кабміном переліку критично важливих об’єктів, яким забезпечуватимуть пріоритетне електропостачання, відсутні об’єкти легкої промисловості.
Одним з варіантів вирішення цієї проблеми є участь підприємства у програмі «Доступні кредити 5-7-9 %». Програму розширили для бізнесу за напрямом будівництва й улаштування газотурбінних, газопоршневих та біогазових генераційних установок. Це допоможе збільшити можливості підприємців для самозабезпечення електроенергією та посилити стійкість бізнесу до можливих збоїв в електропостачанні. Програма передбачає спрощення реалізації розподіленої генерації, а також надання фінансової державної підтримки для встановлення генеруючих потужностей. Більше про це за посиланням.
Під час зустрічі сторони обговорили питання блокування податкових накладних. Підприємці заявили, що через використання автоматизованої системи ризиків, накладні часто блокуються навіть на малі суми, що спричиняє додаткові бюрократичні затримки та фінансові втрати для бізнесу. В результаті це змушує їх наймати додаткових працівників для оформлення документації, що призводить до зайвих витрат. До слова, з цією проблемою стикаються не лише в галузі легкої промисловості.
Нагадаємо, раніше в межах регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» у Львівській ОВА відбулася зустріч з представниками торгівельної галузі та перевізниками області.