Ще 23 фахівці громад Львівської області готові до роботи з родинами безвісти зниклих
Відбувся триденний курс для фахівців організацій громадянського суспільства та органів місцевого самоврядування.
Завершився триденний курс «Робота з сім’ями безвісти зниклих» від фахівців Першого жіночого ветеранського простору «Рехаб». Курс розроблений та проводять за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у партнерстві з Коаліцією ветеранських просторів та Будинком воїна.
Фахівці організацій громадянського суспільства та органів місцевого самоврядування отримали теоретичні і практичні знання у роботі щодо пошуку безвісти зниклих та зможуть поділитися цінною інформацією з іншими громадами, які працюють з сім'ями зниклих безвісти.
Тренінг включав блоки з процедурних, правових питань, психоедукацію, та питання інформаційної безпеки. Детально розібрали покроковий алгоритм дій, коли людина зникла за особливих обставин та не виходить на зв'язок.
А також була робота в групах з реальними кейсами. Спільно з учасниками пройшли шлях від отримання сім'ї сповіщення про особу зниклу безвісти до повернення Захисника додому. Також, приділили увагу особливостям комунікації з людьми, які зазнали втрату та навичкам психологічного відновлення.
Марія Петришин як психологиня з великим досвідом у роботі з особливо вразливою категорією населення, рідні яких зниклі безвісти, розповіла про те наскільки важлива психологічна складова у роботі з сім'ями безвісти зниклих.
«Важливо показати алгоритм дій для родин і організацій, які допомагають у пошуку зниклих безвісти військових та цивільних осіб. Люди, які приїхали на тренінг отримують не лише теоретичні а також і практичні знання. Ми поділяємо їх на групи і обговорюємо спосіб повернення захисника додому. Ми даємо дорожню карту дій та відпрацьовуємо реальні випадки.
Ми щиро вдячні усім учасникам за їхню зацікавленість у цьому не простому питанні», – зазначив Олександр Кульга.
Спільно з адвокаткою та експерткою з надання правової допомоги Макою Шонія розглянули:
- Правовий статус особи, що зникла безвісти за особливих обставин;
- Права членів сім'ї зниклих безвісти. Посвідчення на право користування пільгами членів сімей військовослужбовців та як його отримати;
- Порядок виплат грошового забезпечення сім'ям безвісти відсутніх військовослужбовців. Зразки заяв та практика заповнення;
- Правові підстави встановлення в судовому порядку факту смерті військовослужбовця під час проходження служби;
- Соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановили факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України;
- Грошова допомога особам, стосовно яких встановили факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.
Для фахівців це були три дні інтенсиву та максимально деталізованої та корисної інформації. Після проходження курсу всі учасники отримали сертифікати.
Читайте також: Відбулась зустріч з родинами безвісти зниклих та полонених військовослужбовців