У Львівському обласному клінічному перинатальному центрі відкрили оновлене відділення інтенсивної терапії новонароджених з неонатальною хірургією
Відтепер малюки, зокрема передчасно народжені чи з іншими серйозними проблемами здоров'я, можуть отримати весь спектр необхідних медичних послуг – від інтенсивної терапії до хірургічного втручання – в одному місці.
Сьогодні, 12 листопада, у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі відкрили оновлене відділення інтенсивної терапії новонароджених із можливістю надання неонатальної хірургічної допомоги. Відтепер найменші пацієнти з усіх областей зможуть отримувати високоякісну медичну допомогу за найсучаснішими світовими стандартами.
Як зазначив очільник Львівщини Максим Козицький, відділення суттєво розширили. Тепер воно простягається на 400 квадратних метрів. Повністю забезпечене необхідною апаратурою для порятунку та виходжування дітей, які народилися передчасно. Найважливіше – після народження поспішайкам можуть надати комплексну допомогу на одній локації. Більше нема потреби транспортувати їх в інші медзаклади.
«У відділенні є сучасний операційний блок, два блоки інтенсивної терапії, вивели 22 кисневі точки. Збільшили кількість ліжок, подбали про багатоетапну якісну очистку повітря, що життєво важливо для немовлят з незрілою імунною системою.
На ремонт цього відділення ми виділили з обласного бюджету близько 24 мільйонів гривень. Дякую за це людям, які залишаються в Україні, і совісно сплачують податки. Проєкт вдалося реалізувати якісно та в стислі терміни – лише за п’ять місяців. Вірю, що наступного року спільними зусиллями зможемо відкрити тут і відділення фетальної хірургії», – наголосив Максим Козицький.
Директорка Львівського обласного клінічного перинатального центру Марія Малачинська розповіла про шлях розвитку центру:
«Оновлене відділення є надкластерним закладом у системі охорони здоров’я Львівської області, де допомогу можуть отримати навіть немовлята з екстремально малою масою тіла – від 500 грамів. За останні роки центр набув особливої репутації, рятуючи життя новонароджених із вагою лише 550, 570 і 580 грамів. З 2023 року у складі відділення працює виїзна неонатальна бригада, яка вже доставила більше 50 передчасно народжених дітей із різних куточків Львівщини до цього медичного закладу».
До 2021 року новонароджених, які потребували інтенсивного догляду або хірургічного втручання, часто переводили до інших лікарень. Відкриття відділення інтенсивної терапії з можливістю виходжування недоношених дітей значно скоротило потребу в таких переведеннях
У липні 2024 року у відділенні розпочали надавати неонатальну хірургічну допомогу, зокрема, провели дев'ять операцій на найменших пацієнтах з вагою від 620 грамів. Серед успішних операцій також – лазерна корекція ретинопатії, яка може викликати незворотну сліпоту у 20% недоношених дітей».
Під час ремонту також модернізували систему вентиляції, яка тепер оснащена HEPA-фільтрами для очищення повітря, що забезпечує стерильні умови в операційній та палатах реанімації. Відділення забезпечили двома автономними джерелами живлення, що гарантує безперебійну роботу обладнання, яке підтримує життєві функції немовлят. Усі санітарні вимоги, включно з оптимальною температурою і вологістю, дотримані, аби подбати про безпечні та комфортні умови для немовлят.
Окрім цього, у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі оновили залу, звідки виписують немовлят з мамами.
«Радію, бо сьогодні мав честь привітати першого малюка, якого виписали з цієї зали – маленького Яна, сина Ольги та Валентина. Валентин – наш захисник, який проходить реабілітацію на Львівщині. Бажаю Яну і його батькам здоров'я та мирного неба. Вважаю, що ця подія дуже символічна. Козацькому роду нема переводу!», – підкреслив Максим Козицький.
У штаті відділення працюють кваліфіковані лікарі та медперсонал, який спеціалізуються на догляді та хірургії новонароджених, а також підтримці життєдіяльності пацієнтів із важкими захворюваннями. Обладнання у відділенні відповідає міжнародним стандартам і дозволяє здійснювати як діагностику, так і оперативні втручання різної складності.
Нагадаємо, раніше в межах ініціативи, за договором між Львівським обласним клінічним перинатальним центром і Міністерством закордонних справ Чеської Республіки, реалізували проєкт «Безпечне укриття для новонароджених». Він забезпечує можливість надавати медичну допомогу новонародженим, вагітним, породіллям та іншим пацієнтам безпечно, навіть в укриттях. Завдяки підтримці Чеської Республіки, заклад отримав обладнання на суму понад 21,1 млн гривень.
До теми: Чеська Республіка передала медичне обладнання для Перинатального центру
Також завдяки проєкту «Партнерство в сфері охорони здоров’я», який реалізували спільно з Hospital Partnerships, GIZ та Федеративною Республікою Німеччина у перинатальному центрі створили Лабораторію секвенування нового покоління.
До теми: У Львові відкрили лабораторію сучасної генетичної діагностики з унікальним обладнанням
Оновлення та модернізація відділення інтенсивної терапії новонароджених з неонатальною хірургією стали важливим кроком для Львівського перинатального центру, який тепер ще ефективніше надає високоякісну допомогу найменшим пацієнтам і зміцнює позиції закладу як одного з провідних медичних центрів України.
Читайте також:У грудні відбудеться форум «Здоров’я без бар’єрів: разом почуємо лікаря»: як зареєструватися