Львівська національна філармонія та капела «Дударик» розпочали партнерську співпрацю
Частиною співпраці стане унікальний проєкт «Пісні пʼяти століть» – серія концертів, до яких увійде усе багатство української хорової музики, її авторські та народні, духовні та класичні твори.
Напередодні, 31 жовтня, у Львівській національній філармонії дві інституції — Львівська національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» в особі художнього керівника Дмитра Кацала та Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика в особі генерального директора Володимира Сивохіпа підписали меморандум про співпрацю.
«Творчою частиною співпраці стане унікальний проєкт «Пісні пʼяти століть» – серія концертів, до яких увійде усе багатство української хорової музики, її авторські та народні, духовні та класичні твори. Місяць за місяцем ми представлятимемо ці програми на сцені філармонії. І вже 21 листопада звучатимуть стрілецькі пісні. З 200 відомих нам пісень цього жанру ми відібрали 20 найкращих, які і прозвучать на події.
У грудні ж прозвучить різдвяна програма, плани та ідеї є вже й на січень, лютий та подальші місяці, кожен з яких буде присвяченим певній тематиці», – зазначив Дмитро Кацал.
Заснував капелу у 1971 році – провідний український хормейстер Микола Кацал за сприяння Українського Музичного Товариства у Львові. З того часу «Дударик» підкорив провідні сцени світу. Капела дала понад 2500 концертів у найпрестижніших концертних залах України і світу, серед яких Карнегі Хол, Собор паризької Богоматері, Ванкувер Ейр Плейс, Варшавська філармонія, Палац «Україна», національна опера України, Національна філармонія. Універсальність «Дударика» дивує: в репертуарі колективу представлений весь спектр давньої та сучасної хорової музики.
«Поважні культурні й мистецькі установи з національним статусом, яким є і капела «Дударик», і філармонія, очевидно, повинні працювати спільно, мати спільну стратегію, візію, бачення. Ця потреба загострилась зараз, у час війни. Усі ми розуміємо, що перемога у цій війні буде українською і ми відстоюємо зараз нашу ідентичність.
Національні установи насамперед працюють з культурою. Адже саме хорова музика була питомою частиною нашої історії. Україна – одна з небагатьох країн, де завжди існувала традиція чоловічих хорів, яку і продовжує плекати Львівська національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик».
Виконавський діапазон капели є унікальним. Обʼєднавши його з можливостями філармонії: від камерних ансамблів через струнний оркестр до великого симфонічного оркестру ми зможемо втілювати великі кантатно-ораторіальні твори. Це буде й українська музика, і світова класика, адже показувати зараз найкращі зразки нашої музики, демонструвати власний рівень є актуальним завданням сьогодення. Радію, що ми цей крок нарешті зробили», – розповів Володимир Сивохіп.
Читайте також: На Львівщині відзначили переможців обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури