У Дрогобичі запрацювало нове відділення реабілітації для воїнів, ветеранів та всіх, хто постраждав через війну
Стаціонарне відділення розраховане на 30 місць, також доступне амбулаторне лікування.
Сьогодні, 25 жовтня, у Дрогобичі відкрили нове відділення комплексної реабілітації для військовослужбовців, ветеранів і всіх людей, які постраждали через війну. Воно працюватиме як підрозділ Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні.
«За останні півтора року ми інвестували понад 200 мільйонів гривень в Львівську обласну психіатричну лікарню. А сьогодні разом із містом змогли відкрити відділення вже і у Дрогобичі.
У медзакладі є можливість пройти фізичну, мовленнєву та ерготерапію, соціальну адаптацію, отримати психологічну і психіатричну допомогу.
За кожним пацієнтом закріплюють мультидисциплінарну команду з досвідчених фахівців. Це один з важливих проєктів, які ми втілюємо на Львівщині в межах Комплексної програми охорони психічного здоровʼя та психосоціальної підтримки цивільного населення.
Дуже важливо, щоб цей і всі медичні заклади у нашій області були сучасними та безбар’єрними. Це про повагу до людей. Тому під час облаштування відділення ми скерували з обласного бюджету майже два мільйони гривень на спеціальний ліфт і ерготерапевтичні меблі.
Дякую Першій леді Олені Зеленській, яка підняла питання ментального здоров'я на державному рівні, і сьогодні воно є у порядку денному кожної громади.
Відкриття цього відділення – не просто ще одна медична послуга, а реальний шанс для ветеранів знайти сили, відновити фізичне і психічне здоров'я та повернутися до активного життя. Кожна гривня, вкладена сюди, – це інвестиція у нашу спільну стійкість», – наголосив очільник області Максим Козицький.
Проєкт став реальністю завдяки фінансуванню з обласного бюджету в межах Комплексної програми підтримки галузі охорони здоров’я Львівської області на 2021-2025 рр., Національної служби здоров’я України, а також благодійній допомозі від фонду «Пацієнти України». Загальний бюджет облаштування відділення становить 10,5 млн грн. Кошти спрямували на створення ергономічного простору, закупівлю необхідного обладнання, а також облаштування підйомника для маломобільних груп.
Тут зможуть отримати комплексну допомогу військові та постраждалі від війни з фізичними та ментальними травмами.
Реабілітаційні послуги надаватимуть за різними напрямами:
- Фізична терапія допоможе відновити функціональність після травм, зокрема через допротезну підготовку.
- Психотерапевтична допомога забезпечує індивідуальну та групову терапію, спрямовану на подолання наслідків психічних травм.
- Ерготерапія сприятиме відновленню побутових та соціальних навичок.
- Терапія мови і мовлення підтримає відновлення втрачених навичок вимови та дикції.
- Соціальна робота із залученням зовнішніх соціальних працівників та спеціалізованих служб для вирішення юридичних, економічних та інших соціальних проблем.
Розширення реабілітаційних послуг, відновлення та модернізація лікарняних відділень дає можливість забезпечити комплексну підтримку постраждалим від війни та військовим. Усі приміщення відділення є доступними для маломобільних людей.
Як розповіла начальниця відділення комплексної реабілітації Марта Макух, тут допомагають як людям з наслідками фізичних поранень, зокрема ампутаціями та травмами спини, так і з невидимими травмами внаслідок перебування у зоні бойових дій, як от: ПТСР, тривожні, депресивні розлади, наслідки легкої черепно-мозкової травми.
«Допомога включає програми ерготерапії для розвитку дрібної моторики й побутових навичок, як-от готування їжі або відновлення навичок водіння. Робота з терапевтом мовлення – над вимовою та дикцією. Проводимо психоедукацію, індивідуальні й групові психотерапевтичні сесії.
Завдяки співпраці зі швейцарськими партнерами маємо спортзал, обладаний сучасними тренажерами, які допомагають людям із ампутаціями та пораненнями розвивати силу, витривалість і баланс. Це допомагає у підготовці до протезування та повернення до активного життя.
Ми співпрацюємо з інститутом нейрохірургії, а також розпочинаємо співпрацю зі Superhumans Center, їхні пацієнти проходять у нас до- та післяпротезну підготовку.
Потрапити до нас можна за направленням від лікаря-невропатолога чи травматолога через НСЗУ. Наразі кількість охочих потрапити на лікування зростає.
Пацієнти перебувають на стаціонарі від 15 до 21 дня. Стаціонар розрахований на 30 місць, проте у нас також доступне амбулаторне лікування», – розповіла про роботу відділення Марта Макух.
Читайте також: Реалізація проєкту для важкохворих дітей у ЗУСДМЦ виходить на фінальний етап