Територіальні громади Львівщини перейшли на електронне підписання договорів: нові можливості для громад
Станом на сьогодні в системі вже зареєстровано 389 договорів.
Зовсім нещодавно Управління з питань цифрового розвитку презентувало новий функціонал системи документообігу «Megapolis.DocNet» розроблений для підписання громадами договорів про міжбюджетний трансферт онлайн. А вже сьогодні в системі зареєстровано 389 договорів, що демонструє активне використання цього інструменту територіальними громадами та ефективність його впровадження. Це зекономлені тисячі гривень на дорогу публічних службовців та сотні годин робочого часу, який тепер використовується ефективно.
Заступник голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександр Кулепін зазначив, що впровадження онлайн підписання договорів – це не лише крок до цифровізації громад, а й важливий інструмент оптимізації їх управлінських процесів. Сучасні рішення дозволяють громадам заощаджувати ресурси, зменшуючи навантаження на працівників та прискорюючи бізнес-процеси.
«В 14 разів вдалось пришвидшити розрахунки міх обласним бюджетом та бюджетами громад області завдяки цифровізації.
Команда Львівська обласна державна адміністрація в цьому році оцифрувала процес підписання двосторонніх договорів, які тепер замість двох тижнів ми підписуємо за 1 день. Саме це гальмувало розрахунки між бюджетами. 389 договорів підписаних з громадами онлайн вже, і це ще не кінець року.
Щоб реалізувати цю ініціативу ми (Львівщина Цифрова) не тільки написали технічні вимоги, закупили розробку, відтестували працездатність нового функціоналу, а й провели екстенсивне навчання для громад області! Окрема подяка Казначейській службі у Львівській області Петро Могиляк, які теж були долучені до процесу, адже замість паперових документів, які звикли приймати за всі роки, швидко перейшли на опрацювання цифрових файлів», – зазначив Олександр Кулепін.
Мета – не лише впроваджувати технологічні рішення, але й підтримувати громади в їхньому цифровому розвитку. Саме тому під час реалізації функціоналу електронного підписання договорів ми організували навчання, розробили навчальні матеріали та обмінялися досвідом із громадами. Ця співпраця допомогла громадам швидко освоїти новий інструмент, що сприяє більш ефективному управлінню та швидкому укладанню договорів.
Успіх цифрових ініціатив залежить від спільних зусиль та підтримки між громадами, державними органами та технологічними партнерами. Це дає можливість забезпечити стабільний розвиток регіону та його адаптацію до сучасних викликів.
Нагадаємо, впровадження електронного підписання договорів є частиною Регіональної програми інформатизації «Цифрова Львівщина» на 2022-2024 роки. Нагадаємо, у 2023 році було впроваджено систему електронного документообігу «Megapolis.DocNet» у 70 територіальних громадах Львівщини, що охопило 3048 працівників. Це забезпечило:
- оптимізацію процесів діловодства, обліку резолюцій до документів, їх передачі та доведення до виконавців;
- належний рівень виконавської дисципліни та контролю за нею;
- підвищення продуктивності праці за рахунок зменшення рутинних операцій;
- створення єдиного сховища документів, що поліпшило якість обробки та скоротило час прийняття рішень;
- забезпечення необхідного рівня безпеки при роботі з документами;
- швидке та зручне навчання користувачів системи.
Перехід на електронне підписання договорів є частиною більш широкої стратегії цифрового розвитку Львівщини. Завдяки сучасним технологіям громади стають більш адаптованими до викликів часу, що дозволяє покращити не лише якість управлінських процесів, але й залучати інвестиції та сприяти розвитку місцевого бізнесу.
«Це новий етап у розвитку цифрових сервісів для громад Львівщини. Ми відкриваємо перед громадами нові можливості для ефективного управління, що зменшує залежність від паперових процесів і прискорює прийняття рішень», – додав начальник управління з питань цифрового розвитку Львівської ОДА Максим Столярчук.
Читайте також:Новий рівень безпеки для шкіл Львівщини: як новітній хмарний сервіс забезпечує безпеку дітей в інтернеті