Працівники Державного реєстру виборців Львівської області відзначили 15-річчя з дня створення
Кращих працівників області відзначили почесними грамотами та подяками.
Напередодні, 1 жовтня, реєстровці з усієї Львівщини відзначили 15-річчя з часу введення в обіг бази даних Державного реєстру виборців.
Кращим працівникам області за сумлінну працю та професіоналізм керівник апарату Львівської обласної державної адміністрації Тарас Грень вручив почесні грамоти та подяки облдержадміністрації.
Зокрема, нагородили і працівника Реєстру, котрий боронив Батьківщину від ворога на Харківському і Запорізькому напрямках, – начальника відділу ведення Державного реєстру виборців Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради Григорія Нів’євського. Нещодавно він повернувся до своєї роботи в Реєстрі.
Про здобутки та перспективи розвитку Реєстру розповів керівник Служби розпорядника Державного реєстру виборців Секретаріату Центральної виборчої комісії Олександр Стельмах. Він відзначив, що силами працівників органів Реєстру та Центральної виборчої комісії багато проєктів реалізували вперше.
За його словами, саме завдяки зусиллям працівників ЦВК вперше створили Державний реєстр виборців з відповідним програмним і технічним забезпеченням, засобами захисту системи від зловмисників. Вперше, у 2008-2009 роках, провели первинне наповнення цієї бази, а у вересні 2009 року через звернення до виборців провели звірку даних Реєстру.
З цього часу реєстровці України забезпечили виготовлення списків виборців та запрошень для 8 342 виборчих процесів.
«Також вперше у Реєстрі запровадили перевірку даних через “Персональний кабінет виборця”, виборці змогли подавати свої заяви і звернення через інтернет з використанням цифрового підпису, реалізували право зміни виборцями своєї виборчої адреси тощо. За цей 15-річний шлях багато чого було вперше», – наголосив керівник.
Також Олександр Стельмах поінформував присутніх про основні завдання, що визначені ЦВК перед працівниками органів Реєстру. А саме, приведення до актуального стану інформації щодо адміністративно-територіального устрою України та актуалізації даних щодо виборчих дільниць.
По Україні встановили близько 33 тис. випадків перейменування та понад 3 тис. випадків найменування нових вулиць, бульварів, площ, провулків, виявили 87 тис. нових житлових будинків, яким присвоїли номери і не віднесли до жодної дільниці. Також Комісія встановила, що станом на сьогодні є понад 7,5 тис. зруйнованих приміщень виборчих дільниць. А, отже, інформація щодо виборчих дільниць бази даних Реєстру потребує уточнення і актуалізації.
Під час наради начальники відділів ведення Державного реєстру виборців обмінялися досвідом, корисними порадами і проблематикою щодо опрацювання відомостей періодичного поновлення. А також в межах заходу сертифікована ведуча трансформаційних ігор Мирослава Харчишин виступила із доповіддю на тему: «Комунікація між виборцями і Реєстром: попередження конфліктів і вихід з конфлікту, відновлення психологічної рівноваги, корисні поради щодо спілкування з виборцями».
Читайте також: Громади мають верифікувати по 15 вулиць щодня, аби створити основний реєстр назв вулиць до кінця року в єдиній системі