Громади мають верифікувати по 15 вулиць щодня, аби створити основний реєстр назв вулиць до кінця року в єдиній системі
З 1 січня 2025 року всі центральні органи виконавчої влади України, органи місцевого самоврядування, бізнес, громадяни почнуть користуватися Єдиним державним реєстром адрес.
Сьогодні, 1 жовтня, відбулась зустріч щодо стану наповнення ЄДРА в чотирьох областях: Львівській, Волинській, Закарпатській та Черкаській. Участь у нараді взяли представники Міністерства цифрової трансформації, Міністерства розвитку громад та територій України, а також заступники голів ОВА і керівники структурних підрозділів, відповідальні за напрямки містобудування та архітектури, реалізацію Адресного реєстру.
Наразі на Львівщині верифікували 15% від загальної кількості вулиць. Представники профільних міністерств наголосили на необхідність верифікування усіх вулиць до кінця року, адже якщо цього не буде зроблено, призупиниться можливість надання адміністративних послуг громадянам. Аби завершити роботу вчасно необхідно, щоб кожна громада щодня верифікувала щонайменше 15 вулиць.
«Департамент працює з громадами Львівщини щодо забезпечення реалізації проєкту. Гірша ситуація у тих громадах, де не сформовані уповноважені органи містобудування та архітектури, але насправді немає жодної громади, яка була б не спроможна це зробити. Тому минулого тижня відбувся цикл виїзних нарад в районні адміністрації щодо верифікації адрес. Плануємо й надалі тримати це питання на контролі, щоби до кінця року громади Львівщини завершили верифікацію назв вулиць у своїх населених пунктах», — коментує директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування ОВА Олена Василько.
Довідково: ЄДЕССБ — Єдина державна електронна система у сфері будівництва — загальнонаціональна інформаційна система у складі містобудівного кадастру, створена для впорядкування процесу будівництва в Україні.
ЄДРА — Єдиний державний реєстр адрес — один із базових реєстрів ЄДЕССБ, що міститиме повну та перевірену інформації про чинні адреси.
До новин департаменту: «Власний дім»: як обласна програма допомагає родинам на Львівщині будувати власні оселі