Максим Козицький зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Бельгія в Україні Люком Якобсом
Загальний обсяг допомоги Бельгії для України з початку повномасштабного вторгнення рф сягнув близько 2 мільярдів євро.
Напередодні, 25 вересня, начальник Львівської ОВА Максим Козицький зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Бельгія в Україні Люком Якобсом. Люк Якобс нещодавно знову обійняв цю посаду, але раніше вже працював на ній, з 2014 по 2018 роки.
Під час зустрічі Люк Якобс зазначив, що загальний обсяг допомоги Бельгії для України з початку повномасштабного вторгнення росії сягнув близько 2 мільярдів євро, в тому числі військової, що є значною сумою для такої невеликої країни. Уряд Бельгії ухвалив вже 25 пакетів допомоги, які передбачають 100 мільйонів євро для обслуговування бойових літаків F-16 у межах спільного проєкту з шістьма європейськими країнами. Також розглядають шляхи для подальшого продовження такої підтримки.
Під час зустрічі обговорювали виклики, які спіткали Львівщину та Україну загалом. Зокрема, йшлося про внутрішньо переміщених осіб, надання медичної допомоги військовим та цивільним, постраждалим внаслідок війни, питання мобілізації та підтримку з боку НАТО, допомогу для захисту повітряного простору.
Максим Козицький висловив вдячність за позицію Бельгії у підтримці територіальної цілісності та незалежності України.
«Дякуємо за вашу підтримку на міжнародному рівні та допомогу, яку Бельгія надає Україні, особливо за літаки.
З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну Львівщина стала однією з ключових областей, які прийняли тисячі внутрішньо переміщених осіб. Станом на сьогодні, понад 240 тисяч осіб знайшли тимчасовий прихисток у Львівській області.
Така масова підтримка стала можливою завдяки зусиллям громади та допомозі від міжнародних партнерів, які продовжують допомагати Україні у цей складний час. Львівщина залишається надійним тилом для всіх, хто шукає безпечний притулок від війни», – зазначив Максим Козицький.
Допомога Україні від Бельгії включала військове обладнання, пальне та промислові вироби. Вона тісно координувалася із союзниками задля кращої спільної відповіді на потреби України.
«Вже 8 млн людей виїхали за кордон за час повномасштабного вторгнення, а прогнозують, що до зими виїде ще пів мільйона, бо очікуємо на важку зиму, не лише щодо інфраструктури, але й через питання безпеки.
Ми виклали свій план перед усім світом, Президент України оголосив про це час виступу на засіданні високого рівня Радбезу ООН.
Ми говоримо про Формулу миру та справедливе закінчення війни. Чим швидше світ зреагує, тим швидше закінчиться війна. Ми не хочемо воювати до останнього українця. Тому прагнемо підтримки країн НАТО у цій війні», – наголосив Максим Козицький.
Люк Якобс зазначив, що підтримує усі пункти, які надав Президент України в США, а також прагнення України до євроінтеграції.
«Ми будемо надалі продовжувати підтримувати українців. Ви отримали багато викликів з початку повномасштабного вторгнення.
Ми дуже пишаємось і радіємо, що зараз ви перебуваєте на останній фазі перед фактичним членством в ЄС. Це важливий етап, який відкриває нові можливості для вашої країни і свідчить про визнання України як повноцінного партнера у європейській родині.
Європейський Союз і міжнародні партнери активно підтримують Україну через різноманітні програми та ініціативи, спрямовані на стабілізацію економіки, відновлення інфраструктури та посилення обороноздатності. Серед таких програм – фінансова допомога, гуманітарні ініціативи, програми та гранти на розвиток малого та середнього бізнесу.
Ці програми демонструють готовність міжнародної спільноти підтримувати Україну на її шляху до економічного відновлення та європейської інтеграції», – зазначив Люк Якобс.
Читайте також: Всесвітня продовольча програма ООН надасть співфінансування на харчування дітей ще у 45 школах на Львівщині