Львівська філармонія вшанувала Бориса Лятошинського концертом у Бельгії
У програмі прозвучали фортепіанні квінтети Роберта Шумана, Василя Барвінського та самого Лятошинського, які виконали ансамбль «Фенікс» та піаністка Віоліна Петриченко.
Напередодні, 18 листопада, у бельгійському Антверпені Львівська національна філармонія відзначила 130-річчя від дня народження Бориса Лятошинського. Це один з найвидатніших українських композиторів ХХ століття. Поряд з твором Лятошинського були виконані два інші надзвичайні фортепіанні квінтети, що репрезентують багату та складну спадщину європейської музичної традиції.
Концерт розпочався з новаторського фортепіанного квінтету мі-бемоль мажор, тв. 44 Роберта Шумана, який вважається етапною віхою романтичної камерної музики. Після цього виконали фортепіанний квінтет соль мінор українського композитора Василя Барвінського. Його композиційна робота, яка інколи демонструє вплив імпресіонізму, часто ґрунтується на українських народних мелодіях та містить елементи мінімалізму. Наприкінці музиканти виконали фортепіанний квінтет тв. 42 Бориса Лятошинського. Написаний у 1942 році за складних умов евакуації, твір відображає ностальгію та тугу композитора за рідною землею. Шедевр Лятошинського характеризується глибокою емоційною напруженістю та технічною досконалістю, що робить його одним із найвизначніших камерних творів ХХ століття.
Ансамбль «Фенікс» та піаністка Віоліна Петриченко виконали ці твори з глибоким зв’язком з історичною та культурною значущістю музики.
«Зараз я перебуваю у престижному концертному залі AMUS в центрі бельгійського Антверпену. З гордістю і великою насолодою спостерігаю за аншлагом і оваціями, що призначені не тільки нашим прекрасним солістам філармонії, а й музиці, яка тут звучить вперше — це два унікальні українські квінтети Василя Барвінського та Бориса Лятошинського.
Так було і вчора — в серці німецького Кельна на завершенні фестивалю української музики. Я впевнений, завдяки таким маленьким перемогам нашої культурної місії і дипломатії — наша справжня національна, по-справжньому європейська культура стане відомою. Це спосіб, у який музиканти-українці борються за перемогу та незалежність», – прокоментував подію Генеральний директор Львівської філармонії Володимир Сивохіп.
Читайте також: «Пісні п’яти століть. СТРІЛЬЦІ» – нова програма хорової капели «Дударик» у Львові