«Цифрова Львівщина»: як громади Дрогобицького району покращують свої послуги завдяки цифровій безпеці
У Дрогобицькій РВА відбулась нарада щодо покращення цифрової інфраструктури в органах публічної влади та в межах Регіональної програми інформатизації «Цифрова Львівщина».
Під час наради йшлось, зокрема, про покращення та вдосконалення цифровізації адміністративних послуг та її активного впровадження в органах публічної влади Львівської області загалом.
Робоча зустріч відбулась за участі заступника голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Львівської ОВА Олександра Кулепіна та начальника управління з питань цифрового розвитку Максима Столярчука, заступника голови Дрогобицької РВА Олега Пилипціва та представників органів місцевого самоврядування територіальних громад Дрогобиччини.
Під час робочої зустрічі обговорювались питання щодо стану реалізації політики відкритих даних в територіальних громадах району, впровадження сервісу Cisco Umbrella та впровадження місцевих послуг територіальних громад в центрах надання адміністративних послуг району.
«Відкриті дані – це те, що притаманно демократичній державі. Кожен має право знати, на що витрачаються кошти з бюджету, які рішення приймаються на сесіях, хто бере в оренду комунальне майно. Тож наша стратегія у напрямку цифровізації покликана передусім побудовувати прозорий регіон та відповідати стандартам європейської демократії, до якої ми всі прагнемо», — розповів Максим Столярчук.
Окрім важливості покращення цифрової інфраструктури в органах публічної влади, спікери та учасники зустрічі обговорили питання презентації платформи обліку нерухомості, земельних ділянок та сплати податків в громаді та впровадження Єдиного державного реєстру адрес в територіальних громадах району.
Олександр Кулепін наголосив на важливості цифрової безпеки та впровадженні її у роботі ЦНАПів. Він також додав, що ЦНАПи стали синонімом якісного сервісу на Львівщині.
«Ви впроваджуєте найвищі стандарти обслуговування, і завдяки вашій праці адміністративні послуги стають доступнішими для мешканців області. Варто зазначити, що наша область є лідером за кількістю ЦНАПів — аж 582 місця надання послуг», — підсумував він.
Загалом в межах цифровізації стан реалізації політики відкритих даних є важливим передусім для розширення співпраці та залучення фінансування через підвищення прозорості, адже це створює:
- Довіру населення до влади;
- Підвищення рейтингу та впізнаваності громади;
- Збільшення політичного впливу керівництва громади;
- Прийняття рішень на основі даних та оптимізація робочих процесів.
Читайте також: Роль громад у побудові прозорого регіону: приклад Львівщини