Переваги прикордонної служби, етапи відбору кандидатів та особистий досвід лікаря-невролога, який долучився до служби: брифінг
Прикордонники 7-го Карпатського загону також розповіли соціальні гарантії для майбутніх кандидатів.
Сьогодні, 12 вересня, під час брифінгу представники 7-го прикордонного Карпатського загону розповіли про умови та переваги проходження служби в прикордонному відомстві. Зокрема, зазначили про етапи відбору та соціальний пакет, що гарантується кандидату після підписання контракту.
«Державна прикордонна служба виконує дві головні функції: прикордонний контроль та прикордонна служба. Прикордонний контроль здійснюється в пунктах пропуску – залізничних, авіаційних, автомобільних, місцевого та міжнародного значення. А прикордонна служба займається моніторингом державного кордону та затриманням порушників.
Державна прикордонна служба цінує кожного прикордонника, піклується про особовий склад і має досконалі системи соціального забезпечення. При підписанні першого контракту кандидат отримує матеріальну допомогу. Її розмір залежить від військового звання. Для сержантського складу це понад 23 тисячі гривень, для офіцерського складу – майже 29 тисяч гривень. Держава гарантує повний соціальний пакет, високе грошове забезпечення, навчання в найкращих фахівців, безкоштовну медичну допомогу, можливість отримання вищої освіти за рахунок держави, компенсацію за оренду житла, вмотивовану команду», – розповів підполковник, начальник відділу комплектування 7 прикордонного Карпатського загону Сергій Степанов.
Державна прикордонна служба запрошує на службу громадян віком від 18 до 60 років. Кожен кандидат, перш ніж стати військовослужбовцем за контрактом, повинен пройти професійно-психологічний відбір, медичну комісію у лікувальному закладі. Також необхідно надати документи: паспорт, документи про освіту та військово-облікові документи. Після цього проводиться перевірка відповідними компетентними органами.
Завершивши всі етапи відбору, для кандидата визначається відповідна посада, після чого проводиться співбесіда. Кандидати, які успішно проходять всі етапи, приймаються на військову службу за контрактом до підрозділу, який вони обрали. При цьому для кандидатів намагаються обрати підрозділ, розташований якнайближче до місця їхнього проживання.
«Якщо кандидат молодше 25 років і має медичну чи психологічну освіту, він може підписати контракт на рік. Якщо ж він не має спеціальної освіти, контракт може бути підписаний на три роки.
Якщо кандидат має досвід військової служби за контрактом або служив у силових структурах, пропонуємо підрозділи, що виконують бойові та спеціальні завдання. Адже наші прикордонні загони беруть участь у бойових діях на сході країни», – зазначив Сергій Степанов.
Зокрема, особистим досвідом поділився лікар-невролог, який нещодавно закінчив навчання у медичному виші і вирішив долучитися до прикордонного загону.
«Мій шлях у медицині розпочався у 2016 році, а в 2022 році, після початку повномасштабної війни, я зрозумів, що маю виконати свій обов'язок. Тому вступив на інтернатуру до військового госпіталю. Одночасно проходив військову кафедру та успішно її закінчив. Зараз маю можливість подати свою кандидатуру до Державної прикордонної служби і вважаю, що кожен громадянин повинен бути корисним у своїй справі. Я вирішив, що найбільш корисним буду, надаючи допомогу нашим військовим.
У прикордонному загоні мені запропонували гарні умови: хорошу зарплату, можливість служби за контрактом терміном на один рік. Також є можливість проходити навчання як за кордоном, так і в Україні, що стало для мене вирішальним», – розповів молодший лейтенант запасу, лікар-невролог Андрій Коваль.
Анкета: Анкета кандидата
З питань набору, а також для з’ясування додаткової інформації щодо проходження військової служби звертатися до відділу комплектування за телефонами:
- +38 067 292 51 19;
- +38 095 617 34 78;
- +38032 239 00 68.
Також можна звернутися за адресою: м. Львів, вул. Личаківська, 74.
Читайте також: Державна прикордонна служба закликає до лав: мотивованих та амбітних людей запрошують для охорони кордону