Нарада з директорами мистецьких навчальних закладів Львівщини: ключове
Під час заходу обговорили надання юридичних консультацій щодо діяльності мистецьких шкіл, бронювання військовозобов'язаних та атестації педагогічних працівників.
Напередодні, 3 вересня, у Навчально-методичному центрі культури і мистецтв відбулася нарада з директорами мистецьких навчальних закладів Львівщини.
Нарада розпочалася хвилиною мовчання на вшанування пам'яті загиблих українських воїнів. Під час заходу розглянули низку важливих питань, зокрема надання юридичних консультацій щодо діяльності мистецьких шкіл, питання бронювання військовозобов'язаних, а також атестації педагогічних працівників.
«Вітаю всіх присутніх з початком нового навчального року. Вкрай важливо є забезпечити всіх охочих, талановитих діток доступом до мистецької освіти, адже це дасть можливість будувати всесторонньо розвинене нове покоління українців.
Дякую за вашу щоденну працю та любов, яку ви вкладаєте у своїх учнів, за турботу про ввірені установи», – зазначила директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Ірина Гаврилюк.
Також для підтримки обдарованої молоді та викладачів мистецьких навчальних закладів департамент з питань культури, національностей та релігій проводить щорічну обласну дитячу мистецьку премію «Талановита Львівщина». Цьогоріч для нагородження лауреатів передбачили 300 тисяч гривень.
Серед основних проблем, які потребують вирішення в мистецьких школах, були зазначені питання збереження кадрового потенціалу в умовах воєнного стану, забезпечення шкіл музичними інструментами та меблями, а також проведення необхідних ремонтів.
Довідково:
На території Львівщини діють 85 мистецьких шкіл. У 2023 році для підтримки новостворених мистецьких шкіл та оновлення бази музичних інструментів з обласного бюджету виділили 400 тисяч гривень. За ці кошти придбали цифрові піаніно, бандури, та цимбали для кількох музичних шкіл області.
У січні 2024 року завершили реалізацію пілотного проєкту Департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОВА «Створення сучасного кабінету музично-теоретичних дисциплін».
У рамках Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2021 – 2025 роки, на реалізацію цього проєкту виділили 1,8 мільйона гривень. Завдяки цьому у 2023 році відкрили 8 сучасних кабінетів у мистецьких навчальних закладах області, де учні можуть навчатися на сучасному обладнанні.
Читайте також: Львів завершив XI Міжнародний фестиваль «Музика в старому Львові»