Якість води в Україні: на порталі «ЕкоЗагроза» можна моніторити дані з 42 пунктів на Львівщині
На мапі «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів» відтепер доступна актуальна інформація про якість води з понад 570 пунктів моніторингу по Україні.
Також можна дізнатися інформацію про 42 пункти, розташовані на території Львівщини, що є значним розширенням бази даних у режимі реального часу.На карті можна переглянути широкий спектр показників, включаючи фізико-хімічні та специфічні хімічні забруднювальні речовини, що відповідають європейським директивам.
Раніше карта відображала лише базові фізико-хімічні показники, що були корисні для визначення придатності води для питного водозабору. Але тепер кількість доступних показників збільшилася до 80, включаючи пріоритетні забруднювальні речовини, такі як пестициди, леткі органічні сполуки, поліароматичні вуглеводні та важкі метали.
Читайте також: Львівська ОВА та обласне управління водними ресурсами підписали меморандум про співпрацю у сфері обміну даними
«Ця інформація має важливе значення, як для органів місцевого самоврядування, так і для громадян та бізнесу. Дані про якість води допомагають оцінити стан водних ресурсів, запобігти екологічним катастрофам та забезпечити безпеку питної води. В умовах постійного загострення екологічних викликів та війни, доступ до такої інформації стає ще більш актуальним. Тому відтепер кожен може оперативно дізнатися про стан води у своєму регіоні і прийняти відповідні заходи для захисту здоров'я та навколишнього середовища», - зазначила т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОВА Ганна Башта.
Нова функціональність також включає результати дослідницького моніторингу, що проводиться у разі виникнення надзвичайних ситуацій або забруднення вод через бойові дії, що є важливим кроком для підвищення рівня екологічної безпеки.
Для отримання детальної інформації про якість води рекомендуємо відвідати мапу на «ЕкоЗагрозі» за посиланням: http://surl.li/pdqtmr.
До теми: Моніторинг якості води у басейнах річок Західного Бугу та Сяну: де вода найчистіша