Львівська ОВА та обласне управління водними ресурсами підписали меморандум про співпрацю у сфері обміну даними
Усі лінійні та площинні водні об‘єкти розташовані на теренах Львівської області будуть опубліковані на Порталі місцевої статистики та відкритих даних громад Львівщини.
Львівська ОВА та Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну підписали Меморандум про співпрацю у сфері відкритих даних.
Це означає, що невдовзі інформація про усі лінійні та площинні водні об’єкти нашої області з’являться на Місцевому порталі відкритих даних, Місцевому порталі статистики та Аналітичному порталі. Це онлайн-ресурси, де у вільному доступі є інформація про основні показники розвитку Львівщини від структурних підрозділів Львівської ОВА та різних відомств нашої області до конкретних громад.
У випадку з управлінням водними ресурсами, відкриті дані містять інформацію про усі обласні річки, струмки, озера, ставки та водосховища. Також цей Меморандум дозволить здійснювати щорічний моніторинг поверхневих вод Львівщини.
«Раніше ми підписали меморандуми про обмін даними із сімома центральними органами виконавчої влади області, які надали інформацію, яка вже доступна на Місцевому порталі. Незабаром до роботи долучаться нові партнери, які готові ділитися інформацією. А Відтепер на цьому порталі можна буде знайти дані про наявність водних об’єктів у нашій області, їхній стан та власність. Відкриті дані дозволять покращити якість надання адміністративних послуг, прийняття управлінських рішень, залучення громадян до прийняття рішень та взаємодії з владою, усвідомлюючи цінність даних, розвитку екосистеми відкритих даних у Львівській області», - запевнив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Читайте також: Всі 73 громади Львівщини стали членами Міжнародної хартії відкритих даних: чим це важливо
Басейнове управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну забезпечує реалізацію у Львівській області державної політики щодо розвитку водного господарства та здійснює заходи для забезпечення потреб населення і галузей економіки області у водних ресурсах, а також для попередження шкідливої дії вод і ліквідацію її наслідків, включаючи протипаводковий захист населених пунктів області.
Оприлюднення відкритих даних є основою відкритості та прозорості у діяльності державних інституцій, що сприяє цифровізації та спрощенню роботи як розпорядників, так і користувачів публічної інформації (громадян, аналітичних центрів, бізнесу, громадських активістів).