Відбулося засідання членів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України від Львівської області: ключове з події
Обговорили низку важливих питань.
Сьогодні, 2 серпня, відбулося засідання членів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України від Львівської області.
На обговорення винесли п’ять питань, які спільно обговорили з Кабінетом Міністрів та Офісом Президента, та які мають суспільний резонанс.
1. Надання дозволу на облаштування укриттів на першому і цокольному поверхах.
«Президент України неодноразово наголошував, що навчання повинно відбуватися у школах, а не онлайн. Забезпечити освітній процес – це наш обов’язок. Без освіти держава не буде мати майбутнього.
Якщо не ухвалять змін до законодавства, 25% учнів та 15% дошкільнят на Львівщині не зможуть відвідувати заклади освіти. Це викличе суспільний резонанс. Проте на укриття на умовах співфінансування субвенції з держбюджету цього року не надходило», – зазначив Максим Козицький.
Нагадаємо: Відбулася нарада щодо узгодження єдиних підходів облаштування укриттів в закладах освіти: ключове
За словами міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка, єдиний вихід – укріплювати перекриття, стіни і встановлювати бетонні блоки.
«Ми з керівником ДСНС пропонуємо встановлювати бетонне перекриття як другу підлогу чи другу стелю, і бетонні стіни, які додатково оберігатимуть від уламків. Також тут доцільно говорити про мішки з піском біля стін всередині приміщення. Іншим варіантом є будівництво наземних залізобетонних споруд, де діти могли б перебувати під час повітряної тривоги», – зазначив міністр.
2. Повернення адміністративної будівлі стадіону СКІФ Львівському державному університету фізичної культури ім. І. Боберського без заборгованості.
Як зазначив Максим Козицький, це дасть змогу завершити об'єкт, будівництво якого розпочали ще в 2012 році, та в майбутньому провести тут Чемпіонат Європи з легкої атлетики серед молоді.
«Це вкрай важливе питання, адже таким чином ми хочемо надати базу для навчання студентів та проходження реабілітації військових.
Та обов’язкова умова – боргові зобов’язання мають бути повернуті», – наголосив він.
«Підтримуємо. Пасиви співвідносяться з активами, тому університет не приймає боргових зобов’язань. Рухаємось за визначеним шляхом», – запевнив т.в.о. міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Василь Шкураков.
3. Погашення заборгованості по заробітній платі на ДП «Львіввугілля» та приватизація підприємства.
«Люди, які працюють на глибині 1000 метрів, не можуть не отримувати заробітну плату», – наголосив Максим Козицький.
За словами Міністра енергетики України Германа Галущенка, шахтарям передбачили виплату заборгованості коштом перерозподілу державних коштів. Сумарно це близько 90 млн грн. Такий підхід дасть змогу побудувати додатковий графік платежів до вже наявних.
За його словами, Уряд ухвалив також низку рішень для погашення заборгованості, зокрема йдеться про експорт продукції. Паралельно підприємства можуть реалізувати власну продукцію, яка накопичується на складах. Міністерство пропрацювало з Мінекономіки та держпідприємством Prozorro щодо проведення позаукціонних процедур між державними підприємствами.
Комплекс цих інструментів дає змогу: 1. збільшити реалізацію на внутрішньому ринку, 2. використати зовнішні ринки, реалізувати продукцію, яка накопичилась на складі, адже саме цей фактор є причиною заборгованостей заробітної плати.
Заступник голови Фонду державного майна України Ігор Тимошенко розповів про можливість приватизації державного підприємства.
«Варіант приватизації можливий, проте підприємство поки не включене в перелік об’єктів, доступних до приватизації.
Є дві неузгодженості між законами, які безпосередньо регулюють питання приватизації вугільних підприємств: формування стартової ціни та способу приватизації. Ми можемо реалізувати цей шлях через зміни у законодавстві», – зазначив він.
4. Теплопостачання жителям Добротвору.
Голова Добротвірської селищної ради Тарас Келеберда доповів про неможливість забезпечення теплом Добротвору у зв’язку з призупиненням Добротвірської ТЕС. За його словами, майже 7 тисяч жителів містечка не отримують послуг, без теплопостачання залишилось 194 житлових будинки та 15 об’єктів бюджетної сфери.
Громада спільно з ОВА та РВА уже напрацювала певні енергетичні рішення. Крім того, заступник міністра енергетики Сергій Деркач зазначив, що буде допомога і від Нідерландів.
5. Адміністрування місцевих податків. Адміністрування туристичного збору.
Як розповіла в.о. голови Державної податкової служби України Тетяна Кірієнко, територіальним громадам, слід надати додаткові повноваження та можливості стосовно адміністрування місцевих податків і зборів. Це значно підвищить їх фінансову спроможність, а також відповідальність жителів територіальних громад, місцевого бізнесу щодо сплати усіх відповідних платежів у встановлені законодавством терміни.
А також дозволить територіальним громадам ефективно планувати доходи, здійснювати моніторинг надходжень до місцевих бюджетів і бачити об’єктивну картину податкових надходжень.
Як рішення Тетяна Кірієнко запропонувала розробити механізми вдосконалення адміністрування місцевих податків і зборів щодо передачі частини функцій (повноважень) органам місцевого самоврядування, запровадження цифрових послуг та повідомлень платників (до прикладу, через Дію).
Одним із джерел наповнення місцевих бюджетів є надходження від туристичного збору, порядок справляння якого регламентовано статтею 268 Податкового кодексу України.
Голова Державного агентства з розвитку туризму України Мар’яна Олеськів наголосила, що слід винести на голосування закон про туризм в новій версії, в якому прописані два важливих, на її думку, аспекти: обов’язкова реєстрація людини в туристичному реєстрі та автоматизована система подачі даних і статистики.
«Щоденна подача статистики з готельних систем зараз діє в Хорватії та Угорщині, що показало значне зростання надходжень від податків.
Це дасть змогу громаді проаналізувати перебування туристів у зв’язку з певною подією, порою року тощо. А також, звісно, не дозволить ухилятись від податків.
Якщо органи самоврядування отримають контрольні функції, це дасть змогу слідкувати за закладами, які працюють незаконно», – підсумувала Мар’яна Олеськів.