В межах програми Interreg NEXT Україна - Польща розглядають пріоритетні проєкти для фінансування
Йдеться про проєкти за пріоритетами «Доступність» та «Кордони».
Під головуванням заступника Державного секретаря Кабінету Міністрів України Ігоря Яременка відбулась нарада щодо обговорення поданих концепцій великих інфраструктурних проєктів для відбору до фінансування у межах програми Interreg NEXT Україна — Польща 2021-2027.
На цей раз обговорили пріоритети областей в межах програми за напрямами «Доступність» та «Кордони». За ними планують залучити грантові кошти для розвитку прикордонної та дорожньої інфраструктури.
Участь в онлайн-зустрічі взяли представники обласних військових адміністрацій регіонів-бенефіціарів Програми, зокрема заступниця начальника Львівської ОВА Христина Замула та керівниця департаменту міжнародного співробітництва Ірина Бутинець.
«Україні потрібно не лише оборонятись та відбудовувати зруйноване, а й розвивати бізнес та інфраструктуру. Враховуючи обмежений фінансовий ресурс державного та місцевих бюджетів маємо шукати міжнародних донорів та партнерів для реалізації важливих проєктів.
Однією із таких можливостей є Програма Interreg NEXT "Польща-Україна 2021-2027" за пріоритетами «Доступність» та «Кордони». Львівська ОВА подала свої пропозиції зокрема, щодо будівництва дорожньої інфраструктури біля пунктів пропуску, облаштування пункту пропуску Рава-Руська-Гребене, а також доступність Залізничного вокзалу у місті Львові», – наголосила заступниця начальника Львівської ОВА Христина Замула.
Програма підтримується Європейським Союзом. На Львівщині вона є найпотужнішою серед усіх інших донорських програм за обсягом фінансування та впливом на життя громад. Кошти ЄС зазвичай покривають 90% вартості усіх проєктів. Решту дофінансовують з обласного та місцевого бюджетів.
Загальна сума очікуваного грантового ресурсу – понад 50 мільйонів євро, з них 10 млн передбачені на пріоритет «Кордони», інші 40 млн – на «Доступність».
«Наша мета зараз – максимально раціонально використати грантовий ресурс у разі відбору запропонованих нами проєктів до фінансування польською стороною. Львівщина – прикордонна область, а в часі війни ще й великий логістичний хаб, тому питання покращення прикордонної інфраструктури зараз на часі. Сподіваємося на плідну роботу в межах програми Interreg NEXT Україна — Польща 2021-2027», – додала Ірина Бутинець.
Ще 8 проєктів будуть профінансовані за пріоритетом «Здоров’я», в тому числі один великий інфраструктурний - Розвиток паліативної та геріатричної допомоги, а також підвищення якості медичних послуг для онкохворих у лікарнях Львова, Тернополя та Кросно.
Нагадаємо, Interreg Next Польща-Україна – програма транскордонної співпраці, у якій можуть взяти участь області, що розташовані найближче до кордону. З українського боку це Волинь, Львівщина, Закарпаття, Тернопільщина, Івано-Франківщина та Рівненщина. З польського – Підляське, Люблінське, Підкарпатське та частина Мазовєцького воєводства.
До слова, одним з найпотужніших проєктів, реалізованих за останні роки, є «Створення системи швидкого реагування на злочини і події у м. Львів», в межах якого реконструювали приміщення шести відділів поліції у Львові та збудували сучасну будівлю Центру швидкого реагування на вулиці Стрийській, оснастили її новітнім обладнанням. Вартість цього проєкту - 6 млн євро. ЄС профінансував 5,4 мільйони, решту співфінансували з бюджетів Львівщини та Нацполіції.
Читайте також: У Центрі швидкого реагування на злочини на Львівщині запрацювала дитяча кризова кімната та служба «112»