«Мені ніхто не давав надії»: жінка, якій лікарі не давали шансів на материнство, народила здорову дитину
Дитина з’явилась на світ завдяки зусиллям медиків Львівської обласної клінічної лікарні.
Лікар Олександр Паєнок пригадує перше знайомство зі своєю «особливою» пацієнткою Христиною, зрештою жінок із складними анамнезами у цього лікаря вдосталь.
Олександр Станіславович розповідає про Христину: полікістоз, жінка після операції на щитовидці, тотальне видалення щитоподібної залози, гормонозалежна.
«Згідно статистики і клінічних показів, жінки з таким діагнозом не вагітніють, тим паче на тлі полікістозу. Та втім, Божа ласка робить свої чуда і провадить нами, лікарями, в медицині.
Я був на постійному контакті з головним ендокринологом України, професором Володимиром Паньківим. Нашій успішній історії із пацієнткою і він був подивований: вагітність, пологи, здорова доношена дитина», – додає лікар.
Жінка каже, що повірила лікарю. Пацієнтка була з ним на постійному контакті, дослухалася до усіх рекомендацій Олександра Станіславовича, не приймала жодних самостійних рішень.
«Мені ніхто не давав надії, усі лікарі з якими я спілкувалася, говорили, що з моїми діагнозами я не зможу мати дітей.
Мені 25 років, до того як потрапити сюди, в пологовий будинок ЛОКЛ, я лікувала щитовидку, ще у мене полікістоз. Одним словом непрості проблеми зі здоровʼям, втім бажання бути мамою мене не покидало, навіть, коли здавалося, що надії немає.
Ми з чоловіком Романом поїхали в монастир і просили Бога про дітей і медиків, які б мені допомогли. Це була моя остання надія і я собі думала, якщо цього разу нічого не вдасться, тоді вже так і буде.
Та вже достатньо скоро я познайомилася із лікарем, акушер-гінекологом, професором Олександром Паєнком. Це перший лікар, який сказав, що все буде добре, до моєї ситуації він підійшов дуже скрупульозно, він вибудував чіткий план, що і як має бути у моєму випадку, спілкувався зі мною, давав конкретні рекомендації», – розповідає пацієнтка Христина Копач.
«Ми, тут у відділенні пацієнткою опікувалися постійно, контроль за перебігом вагітності з 32 тижня. Саме лікар акушер-гінеколог Максим Костів пильнував жінку. На жаль, сьогодні лікаря Костіва немає серед нас.
І вже на 39-40 тижні вагітності ми провели оперативне втручання – кесарський розтин, було відшарування плаценти, втім ми впоралися. Ми вміли працювати разом», – продовжує розповідати історію пологів Олександр Станіславович.
Отож, на світ зʼявився здоровий хлопчик: таке довгоочікуване щастя вагою 3300 г, довжиною 51 см.
«Велика системна праця, командний підхід, відповідальність і професіоналізм, любов до людей подарували нове життя – маленького Маркіяна і на ще одну щасливу родину у нашій країні стало більше.
Попри усе життя триває і в ньому має бути місце для добрих емоцій і радості.
Велика подяка команді пологового відділення за їх особливу місію, безмежна подяка за щастя батьківства – Олександру Паєнку.
Будемо молитися і дякувати Богу за нього завжди», – кажуть батьки Маркіяна.