Львівщина прийняла Всеукраїнську науково-практичну конференцію, присвячену ментальному здоров’ю військовослужбовців
Учасники оцінювали ефективність реалізованих програм, визначали необхідні ресурси та переймали досвід від міжнародних партнерів.
На Львівщині провели Всеукраїнську науково-практичну конференцію з міжнародною участю під назвою «Відновлення ментального здоров’я військовослужбовців».
Захід присвятили презентації концепції пріоритетного проєкту Міністерства оборони України зі створення цілісної багаторівневої системи психологічного відновлення військовослужбовців та членів їхніх сімей, який ініціювала Перша леді Олена Зеленська.
Аналізували основні виклики в Силах оборони України, пов'язані з відновленням ментального здоров’я учасників бойових дій. Учасники оцінювали ефективність вже реалізованих програм, визначали необхідні ресурси та переймали досвід міжнародних партнерів. Обговорювали питання небойових втрат, функціонування медичної та психологічної систем у Силах оборони і громадах, уточнення кадрового резерву фахівців з відновлення психічного здоров’я військових та розбудову системи підтримки сімей військовослужбовців.
Радниця начальника Львівської ОВА та керівниця Координаційного центру підтримки цивільного населення Галина Бордун підсумувала ключові моменти конференції. Вона наголосила на важливості інтеграції зусиль громади та державних структур для ефективного вирішення проблем відновлення ментального здоров’я військовослужбовців та їхніх сімей:
«Ми повинні пам’ятати, що психологічна реабілітація – це не лише справа спеціалістів, а й усіх нас. Суспільство, яке підтримує своїх захисників, забезпечує міцну основу для їхнього повернення до мирного життя».
Вона також підкреслила необхідність національної стратегії, яку нині розробляють Міністерство оборони України та Міністерство ветеранів.
З минулого року на Львівщині з ініціативи начальника Львівської ОВА Максима Козицького проводять зустрічі з родинами військовослужбовців, залучаючи представників пенсійного фонду, соціального захисту, міграційної служби, ТЦК та СП, поліції. За словами Галини Бордун, така пряма комунікація допомагає обом сторонам знаходити відповіді на важливі питання. Зі серпня 2023 року послугами скористались майже 3500 людей.
Детальніше про зустрічі з родинами: https://loda.gov.ua/news/105634
Нагадаємо, на форумі 9 лютого «Психосоціальні Послуги: Об'єднання та Розвиток» говорили про важливість створення структури для надання соціальних послуг та підтримки сімей військових і ветеранів, а також про те, як ці послуги можна масштабувати та інтегрувати в державну політику.
Нагадаємо, Львівщина стала першою областю в Україні, де реалізовують міжміністерський проєкт, суть якого полягає у реформуванні соціальної складової у роботі ТЦК та СП.
«З 15 квітня цього року в 16 ЦНАПах Львівщини працівники ТЦК та СП надають соціальні послуги підтримки родинам військових. За цей час скористались послугою майже 300 осіб. Для нас дуже важливо, щоб кожна людина отримувала саме ту підтримку, яку вона шукає. Тому на цьому заході ми більше говорили про важливість комплексного підходу, про роботу, яку слід провести в громадах, про те, що мають знати члени сімей, про наявні програми і про синхронізацію різних напрямів для досягнення перемоги. Львівщина ділиться своїм досвідом», – повідомила Галина Бордун.
Реалізація міжіміністерського проєкту збіглася зі змінами в законодавстві про мобілізацію. Це викликало підвищену активність громадян, які почали активно звертатися до представників державних органів.
Найчастіші запитання від родин військовослужбовців стосуються безвісти зниклих і тих, хто в полоні, оновлення військових даних, виплат та пільг, а також отримання статусу учасника бойових дій.
Львівщина готова бути пілотною областю для впровадження нових ініціатив у сфері соціальної підтримки. Конференція стала важливим кроком на шляху до створення ефективної системи психологічного відновлення військовослужбовців та підтримки їхніх родин, закладаючи фундамент для подальших успіхів у цій сфері.
Програми для Захисників і Захисниць у Львівській області: https://loda.gov.ua/project/70266
З будь-якими питаннями ветерани та члени сімей військовослужбовців можуть звертатись у Координаційний центр при ЛОВА.
Анкета потреб для отримання юридичної, психологічної, медичної, гуманітарної допомоги від фахівців державних служб, координаторів програм у районах та міжнародних партнерів в межах діяльності Координаційного Центру підтримки цивільного населення у Львівській області: https://forms.gle/HUjxTNvY7JBFnmfP9 У формі також зазначені контактні телефони та адреси, тому ви можете звернутись у Координаційний центр напряму.
Усі посилання КЦ: https://linktr.ee/coordination.centers.lviv
Нагадуємо, з ініціативи начальника Львівської ОВА Максима Козицького офіси координаційного центру працюють у кожному районі Львівщини, керівниця центрів – Галина Бордун.
Читайте також: Де на Львівщині люди у потребі можуть безкоштовно отримати різні види допомоги: адреси, контакти