У Жовкві відбулась конференція «Історичні міста: охорона, реставрація, ревіталізація»
Захід присвятили 30-літтю оголошення історичної частини міста Жовкви Державним історико-архітектурним заповідником.
Міжнародна науково-практична конференція тривала у Жовківському замку два дні: 13 та 14 червня. Участь у ній взяли науковці, архітектори, співробітники Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького. Теми, які розглядали, стосувалися різних аспектів історичних міст: особливостей їхнього виникнення, розвитку, збереження і сучасного становища в Україні та закордоном.
Директорка обласного департаменту архітектури, Олена Василько, розповідала про законодавчу базу містобудівної документації для історичних населених місць.
«Ключовий інструмент, що визначає стратегію охорони нерухомої спадщини і сприяє збереженню традиційного характеру середовища історичного міста, — це історико-архітектурний опорний план. Наразі на Львівщині налічуємо 55 історично населених місць: 33 з них мають затверджений ІАОП, ще 10 його розробляють. Важливо, що середовище пам’яткоохоронців сьогодні продовжує напрацьовувати програми реставрації, ревіталізації, збереження ринкових площ, історичних середмість для збереження автентичного вигляду наших міст», — каже Олена Василько.
Організатором міжнародної конференції стала Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького, за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА, НУ «Львівська Політехніка».