«Спроможність громад через культурну дипломатію» у межах ІІ Національного туристичного саміту відбувся workshop для представників ОВА та органів місцевого самоврядування
Саміт тривав упродовж 17-18 травня на Львівщині.
Під час заходу учасники обговорили, як культурні ініціативи можуть стати ключовим фактором розвитку соціально-економічної інфраструктури громад, каталізатором потоку туристів та інвесторів, підтримкою малого та середнього бізнесу, важелем сприятливого середовища для розвитку туризму.
Модерував зустріч Ігор Чава, представник Державного агентства розвитку туризму України, який зазначив, що на сьогоднішній день нашу культуру сильно знищують, особливо архітектуру і тому нам потрібно піклуватися про її збереження і розвиток для майбутніх поколінь.
Спікером заходу був Тарас Лозинський, керівник управління туризму та курортів ЛОВА, який під час виступу наголосив на важливості туристичного позиціонування громад та комунікації між владою, бізнесом та громадськістю.
«Один із прикладів, над яким зараз працюємо, ми спершу прокомунікували з туристичним середовищем. У нас виникла ідея перетворити Червоноград на арт столицю в Україні. Спільно напрацювали туристичні маршрути з муралами на теми «Україна на шляху до перемоги», «Міжнародні партнери, які підтримують Україну в часі війни», «Елементи нематеріальної культурної спадщини. Зараз почали втілювати перші стінописи.
Важливо працювати над вугільною трансформацією промислових громад, імплементуючи кейси, до прикладу з Румунії та Польщі, де шахти використовуються як туристичні локації», – зазначив Тарас Лозинський.
Управлінець також поділився досвідом створення інклюзивних проєктів, які вдалося втілити торік в межах обласної Програми підтримки туризму та курортів. Це створення тактильної мініскульптури скельного комплексу в історико-культурному заповіднику «Тустань», освітнього серіалу «Безбар’єрність у галузі гостинності» для платформи Дія.Освіта, а також сходження в гори із кріслом «джульєтка» для захисників та захисниць України, яким через поранення складно самостійно пересуватися.
Нагадаємо, На Львівщині розпочався ІІ Національний туристичний саміт.
Серед інших спікерів заходу були Христина Лебедь, представниця Львівської міської ради, Анна Вікторова з архітектурної компанії Balbek Bureau, Олена Казьміна від Асоціація вʼїзних туроператорів України.
У другий день саміту відбулося також підписання Маніфесту між Державним агентством розвитку туризму України, Асоціацією готелів та курортів України та Асоціацією вʼїзних туроператорів України і виїзд готельєрів у Superhumans Center для вивчення архітектурних рішень щодо безбар’єрного простору.
Зазначимо, що ІІ Національний туристичний саміт організували ДАРТ та Асоціація готелів України у партнерстві з ЛОВА. Фінансову підтримку заходу в межах програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» надали Європейський Союз та уряд Німеччини. Програму реалізує німецька федеральна компанія GIZ.
Читайте також: Львівщина розвиватиме співпрацю із Всесвітньою радою з подорожей та туризму: про що йдеться