На Львівщині розпочався ІІ Національний туристичний саміт
У ньому беруть участь близько 150 учасників, у тому числі 30 спікерів з України та Європи.
Сьогодні, 17 травня, на Львівщині триває ІІ Національний туристичний саміт. Подію організували Державне агентство розвитку туризму України та Львівська ОДА. Мета – обговорити актуальні питання та виклики, з якими стикається українська гостинність сьогодні.
Участь у події беруть представники малого та середнього бізнесу галузі туризму, урядових установ, місцевої влади, неурядових організацій та європейських туристичних кластерів.
Цього року до Львова завітали 30 спікерів з України та Європи. Серед них:
- Джулія Сімпсон – Президентка та СЕО World Travel and Tourism Council, міжнародної організації, що об'єднує понад 200 світових туристичних топ-компаній;
- Іштван Уйгелі – депутат Європейського Парламенту;
- Маркус Люте – президент Hotel Stars Union.
Під час свого виступу начальник Львівської ОВА Максим Козицький наголосив, що Львівщина пишається приймати подію такого рівня та розповів про пріоритети області у галузі гостинності.
«Цьогоріч туристичний збір у Львівській області становив рекордні понад 46 млн грн. Крім того, Львівщина лідирує в Україні за податковими надходженнями від туризму. Торік від області надійшло понад 345 млн грн. Дякую нашому бізнесу, який попри всі виклики війни веде свою справу чесно та відкрито і хоче розвиватися.
Ключовий наш пріоритет – розвиток доступності туристичних обʼєктів. Дякую Першій Леді Олені Зеленській, яка тримає це питання на особистому контролі і виводить його на новий рівень. Разом з командою працюємо над тим, щоб люди, які пересуваються на колісних кріслах, а також з порушеннями слуху та зору, мали доступ до всіх найпопулярніших туристичних обʼєктів на Львівщині.
Другий пріоритет: зробити нашу область привабливою для іноземних туристів та інвесторів. Для цього має відновити роботу аеропорт «Львів». Але це відбудеться лише тоді, коли небо над нашою областю закриють. Порушую це питання під час кожної зустрічі зі закордонними партнерами, які можуть мати вплив на таке рішення», – зазначив Максим Козицький.
Він також висловив окрему вдячність Президентці та генеральній директорці World Travel & Tourism Council Джулії Сімпсон, депутатові Європарламенту, заступнику голови Комітету транспорту і туризму Іштвану Уйгелі та іншим іноземним експертам, які особистою присутністю продемонстрували, що українська галузь гостинності є важливою частиною європейської, та поділилися цінними порадами, які сприятимуть розвитку туризму у нашій державі.
Під час саміту відбудеться 5 панельних дискусій, на яких йтиметься про інтеграцію України у європейський туристичний простір:
- Шлях до ЄС: інтеграція України у європейський туристичний простір;
- Туризм для економічного розвитку: шлях до сталості та процвітання громад;
- Менеджмент дестинацій та готелів під час війни. Виклики та можливості;
- Простір без обмежень: інклюзивність та доступність об'єктів туристичної інфраструктури;
- Made in Ukraine: гастрономічне та культурне різноманіття, як основа української гостинності.
«Гостинність – це наш український код, це одна з рис, що визначає український народ. Ми завжди з радістю приймаємо гостей, які приходять до нас з відкритою душею та щирими намірами. Проте, коли на нашу землю ступає ворог, ми змушені силою боронити свою свободу. Ми прагнемо до миру, але готові дати відсіч будь-кому, хто зазіхне на нашу незалежність.
Сьогодні говорити про туризм в Україні складно, адже найкращі сини та доньки нашого народу гинуть за нашу свободу. Але ми не маємо права здаватися. Ми повинні залишатися сильними, продовжувати працювати та підтримувати нашу економіку. Це наш внесок у спільну справу, це те, що дає нашим захисникам можливість боронити нашу землю.
Я щиро дякую всім представникам туристичної індустрії, які сьогодні на сході України ризикують своїм життям, захищаючи нашу землю. Вони борються на передовій, а ми маємо тримати оборону тут, в тилу.
Наша спільна мета – зробити Україну вільною та відкритою для всього світу. Ми прагнемо, щоб кожен іноземець міг приїхати до нашої країни та на власні очі побачити її красу та велич.
Вірю, що завдяки спільним зусиллям ми здобудемо перемогу. Україна знову стане мирною та квітучою країною, а її гостинність буде легендарною для всього світу», – зазначила голова Державного агентства розвитку туризму України Мар’яна Олеськів.
Захід організували в межах програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією GIZ ДАРТ і Асоціації готелів України.
Довідково:
Національний туристичний саміт – подія, яку започаткувало Державне агентство розвитку туризму України як майданчик для обговорення актуальних питань та викликів, які постали перед туристичною галуззю країни.
Подія збирає провідних міжнародних експертів та лідерів туристичної сфери з усієї України для продуктивної дискусії, де кожен спікер може поділитися з учасниками своїм фаховим баченням, напрацюваннями, практичними кейсами та ідеями, які сприятимуть розвитку українського туризму і відновленню після карколомної кризи, пов’язаної з війною.
Читайте також: На Львівщині стартував Hotel forum «Бізнес з душею та бізнес для душі»