Бюджетні кошти – на розвиток реабілітаційних і відновлювальних послуг
У поточному році з обласного бюджету планують виділити 21,2 млн гривень на облаштування декількох зон реабілітації та створення обласного центру ветеранського та адаптивного спорту.
Як зазначив директор департаменту фінансів облдержадміністрації Олег Демків, в умовах воєнних дій через російську агресію перед нашою державою та місцевими органами влади постали нові виклики та завдання, зокрема, й щодо забезпечення реабілітації та фізичного відновлення учасників бойових дій та інших осіб, які зазнали важких травм.
Упродовж двох років у межах реалізації Комплексної програми розвитку фізичної культури та спорту Львівщини з обласного бюджету виділяють чималі кошти на створення та облаштування спортивних майданчиків, де можуть проходити реабілітацію наші військові та цивільні жителі області. Так, у минулому році відкрили тренажерний комплекс для рухової та фізичної активності на території обласного госпіталю ветеранів війни та репресованих ім. Ю. Липи, на що скерували 3,7 млн гривень.
У поточному році на облаштування декількох зон реабілітації та створення обласного центру ветеранського та адаптивного спорту планують виділити з обласного бюджету 21,2 млн гривень. Ці кошти дозволять облаштувати зону розминки стадіону «Скіф», простір активної рухової діяльності для центру комплексної реабілітації у селищі Великий Любінь, об’єкти навчально-спортивної бази літніх видів спорту Міноборони України, зокрема для військових з інвалідністю.
За словами Олега Демківа, загалом з 2011 року до 2022 року (початку повномасштабного вторгнення росії) на облаштування 513 спортивних об’єктів у 73 територіальних громадах області (1928 населених пунктах) з різних джерел скерували близько 465 млн грн бюджетних коштів. Частка видатків з державного бюджету становить 25 %, обласного – 32 %, територіальних громад – 43 %. За цей період найбільше облаштували спортивних об’єктів у Дрогобицькій, Миколаївській, Стрийській, Червоноградській міських та Новояричівській селищній територіальних громадах.
Але з початком повномасштабних бойових дій змінюються пріоритети, і споруджених майданчиків (споруд) недостатньо для відновлення та реабілітації ветеранів.
«Попри додаткові видаткові потреби місцевих бюджетів на оборону, місцеві органи влади разом з центральними органами влади мають створити необхідні умови для подальшого забезпечення надання доступних реабілітаційних і відновлювальних послуг нашим жителям на належному рівні.
Сьогодні це вкрай необхідно як для відновлення фізичних сил поранених бійців, так і для підтримки оздоровчої рухової активності, протистояння стресовим ситуаціям жителів області», – підсумував Олег Демків.